Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Ekologia

Koniec boomu na energetykę wiatrową w Polsce  .
Czy boom na energetykę wiatrową w Polsce kończy się, zanim tak naprawdę się zaczął?
Tagi: Energia, Ekologia
Nowa ustawa o OZE
Ministerstwo Gospodarki, zaprezentowało projekt Ustawy o odnawialnych źródłach energii, której celem powinno stać się stworzenie warunków dla rozwoju sektora produkującego czystą energię w Polsce.
Greenpeace i Facebook
Po 20 miesiącach prowadzenia kampanii, Greenpeace i Facebook ogłosili początek współpracy na rzecz wykorzystania alternatywnych źródeł energii, zachęcenia producentów do wykorzystania nowych technologii jej produkcji i przygotowania programów zachęcających użytkowników portalu społecznościowego do oszczędzania energii oraz zaangażowania ich w działania wspierające wykorzystanie energii odnawialnej.
 Kofeina w wodzie .
Na stronie serwisu EurekAlert można przeczytać, że obecność kofeiny w wodzie z kanalizacji burzowej wskazuje na zanieczyszczenie ściekami, a konkretnie ludzkimi odchodami – informuje PAP.
Tagi: Ekologia
PlayStation 4 w 2012 roku?
PlayStation 4 ma ponoć zostać pokazane już w 2012 roku.
Tagi: PS4
Audi – mobilność neutralna dla atmosfery
W Hamburgu Audi przedstawiło swoje pierwsze dokonanie w dziedzinie mobilności neutralnej, czyli pozbawionej emisji CO2.
Tagi: Audi, Auto
Powstała sucha woda
Naukowcy zawzięli się i stworzyli wodę... w proszku.
Tagi: Sucha woda
EnSol
Firma EnSol twierdzi, że w przyszłości będzie można wykorzystywać zwykłe okna (szyby) do stworzenia panelu słonecznego. Nie jest to jednak klasyczne, krzemowe ogniwo, ale cienka warstwa nanocząsteczek metalowych natryskiwana na szyby. Dzięki niej możliwe jest kumulowanie energii z promieni słonecznych.
Tagi: EnSol
Greenpeace i Polska Akademia Nauk bada dno planowanego Rezerwatu Morskiego
Greenpeace wraz z Komitetem Badań Morza Polskiej Akademii Nauk przeprowadził dziś podwodną inwentaryzację obszaru proponowanego rezerwatu morskiego na Zatoce Gdańskiej u stóp Kępy Redłowskiej.
Akcja zarybiania
40 tys. świeżo wyklutych łososi zostało wypuszczonych w tym roku do Wisły, w ramach akcji przywracania tego gatunku ryb. 7 maja nad rzeką Biała Tarnowska w Małopolsce zakończono tegoroczną edycję programu.
Tagi: Ekologia
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: