Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Ekologia

Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia już od 40 lat jest Światowym Dniem Ziemi.
Tagi: Ekologia
Zielona energia przez całą dobę
Nie ma powodów do obaw, że nasze żarówki mogą zgasnąć, gdy będą zasilane w całości przez energię ze źródeł odnawialnych – to konkluzja najnowszego raportu Greenpeace “Zielona energia 24/7 – technologie konieczne do ratowania klimatu,który został opublikowany w Madrycie.
Internet i zielone technologie
11 stycznia powstało globalne konsorcjum, którego zadaniem jest ograniczenie ilości energii zużywanej przez sieć internetową nawet tysiąckrotnie.
EKOLOGICZNE DRUKOWANIE -RICOH PROMUJE TECHNOLOGIĘ PRODUKCJI TONERÓWZ BIOMASY
Firma Ricoh stworzyła technologię, za pomocą której możliwe jest wykorzystanie biomasy do produkcji żywicy, podstawowego elementu tonera. Technologia ta pozwoli zmniejszyć negatywny wpływ produkcji tonerów na środowisko. W wyniku jej zastosowania zmniejszy się zużycie ropy naftowej i zmaleje emisja dwutlenku węgla.
Tagi: RICOH, Ekologia
Znane twarze na rzecz klimatu
Polska — Grzegorz Małecki, Krzysztof Stelmaszyk, Maciej Kozłowski, Paulina i Natalia Przybysz, Michał Piróg, Sylwia Chutnik oraz Robert Biedroń łączą siły w kampanii na rzecz klimatu. W Internecie można zobaczyć klip z ich udziałem wzywający Polaków do podpisania się pod apelem do polityków.
Greenpeace w Państwowym Muzeum Etnograficznym
Polska — Greenpeace i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie serdecznie zapraszają na wystawę fotografii dokumentującej zmiany klimatu na naszej planecie - "Planeta w gorączce".
Unia robi krok w kierunku porozumienia klimatycznego
Polska — Na zakończonych obradach Rady Europejskiej, premier Donald Tusk wraz z innymi europejskimi przywódcami ustalili, że kraje rozwinięte muszą wspierać finansowo kraje rozwijające się w ich walce ze zmianami klimatu.
Greenpeace na dachu Ministerstwa Rolnictwa
Kilkunastu aktywistów Greenpeace z 4 europejskich krajów (Polska, Węgry, Niemcy i Szwajcaria) wspięło się na budynek Ministerstwa Rolnictwa w Warszawie, rozwieszając wielki transparent z hasłem "ZAKAZAĆ UPRAW GMO" i rysunkiem kukurydzy stylizowanym na postać z filmu grozy. Rysunek ten ma symbolizować zagrożenie dla rolnictwa i ludzkiego zdrowia jakie stwarzają uprawy roślin modyfikowanych genetycznie. Członkowie Greenpeace domagają się od Ministra Rolnictwa wydania zakazu upraw na terenie Polski genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON 810 firmy Monsanto.
Więcej gospodarstw ekologicznych
W Polsce jest o ¼ więcej gospodarstw ekologicznych niż przed rokiem – jak wynika z raportu „Rolnictwo ekologiczne w Polsce 2007-2008” jaki przedstawiła Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
Tagi: Ekologia
Puszcza Białowieska - "Stop Wycince!"
Polska — Pod takim hasłem odbyła się pokojowa demonstracja organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej. Organizacje domagają się od Ministerstwa Środowiska natychmiastowego wstrzymania eksploatacji Puszczy, która jest ostatnim na niżu europejskim lasem o cechach pierwotnych, jaki przetrwał do naszych czasów.
Tagi: Greenpeace
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: