Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Ekologia

Greenpeace Buduje Granitową Osłonę Dna Morskiego
Szwecja - Aktywiści Greenpeace wypłynęli na szwedzkie wody, by umieścić na dnie morza 180 granitowych bloków, ważących do 3 ton każdy. Celem tej dosyć niekonwencjonalnej akcji jest powstrzymanie jednej z najbardziej szkodliwych dla środowiska form rybołówstwa - trałowania dennego - na morskich obszarach objętych ochroną przez Unię Europejską. Greenpeace chce aby tak samo jak po podobnej akcji w 2008r. w okolicach niemieckiej wyspy Sylt, i tym razem umieszczone na dnie głazy uniemożliwiły trawlerom dokonywanie połowów.
Odzysk  monitorów LCD
Opracowano metodę, która pozwala na wtórne pozyskiwanie niektórych związków chemicznych ze zużytych ekranów odbiorników telewizyjnych, czy monitorów komputerowych LCD.
Tagi: Lcd, Monitor
Boeing: Tak dla biopaliw
Boeing wraz z grupą koncernów przemysłu lotniczego przedstawił podczas salonu lotniczego Le Bourget kluczowe elementy badania potwierdzającego energooszczędne parametry biopaliw. Badanie „Evaluation of Bio-Derived Synthetic Paraffinic Kerosene (bio-SPK)” zostało przygotowane na podstawie serii badań laboratoryjnych i naziemnych oraz lotów testowych przeprowadzanych w latach 2006-2009.
Tagi: Biopaliwo
Home - S.O.S. Ziemia! (Blu-Ray)
Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piekne i poruszające obrazy.
Tagi: Blu-Ray, Film
RICOH EUROPE WSPIERA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODOWISKA POPRZEZ INICJATYWĘ GLOBAL ECO ACTION
- RICOH EUROPE PLC, firma specjalizująca się w produkcji cyfrowych urządzeń dla biur i druku, ogłosiła dziś wsparcie dla corocznej akcji związanej ze Światowym Dniem Ochrony Środowiska Naturalnego, ustanowionym przez ONZ. Pracownicy firmy Ricoh na całym świecie wezmą wspólnie udział w akcjach mających na celu oszczędzanie energii pod wspólną nazwą Global Eco Action. Działania te są zgodne z polityką środowiskową Ricoh, mającą na celu zmniejszenie przez firmę emisji dwutlenku węgla o 88\% do roku 2050.
Tagi: Ricoh, Ekologia
Pierwsza elektryczna taksówka
Pierwsza fińska elektryczna taksówka ,wozi pasażerów z lotniska Vantaa w Helsinkach.
Tagi: Ekologia, Auto
 Stadion zasilany słońcem
Konstruktorzy z biura Toyo Ito Architects, przełamując dotychczasowe konwencje, postanowili skorzystać z energii odnawialnej i zapewnić za jej pomocą działanie wszystkich urządzeń elektrycznych na głównym stadionie, zbudowanym na tegoroczne The World Games, które odbędzie się w tajwańskim Kaohsiung już w lipcu.
Tagi: EKOLOGIA
„Zielona” technologia CyberPower już w Polsce
Na polskim rynku pojawiły się rozwiązania GreenPower UPSTM marki CyberPower – zasilacze awaryjne UPS i akcesoria, które zużywają nawet do 75 proc. mniej energii niż podobne urządzenia innych producentów. Stosując energooszczędny sprzęt CyberPower, jego użytkownicy ponoszą mniejsze koszty zużycia energii, a jednocześnie przyczyniają się do większej dbałości o środowisko naturalne.
Tagi: CyberPower, Fen
Aktywiści Greenpeace biorą odpowiedzialność za swoje czyny…
11 aktywistów Greenpeace weszło na komin elektrowni Pątnów, należącej do ZE PAK (Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA, aby wezwać polski rząd do zmiany polityki energetycznej opartej na węglu na rzecz odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej i zaprzestał blokowania unijnego pakietu klimatycznego
Polska przystępuje do Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej
Polska — Sekretariat Konwencji o Uregulowaniu Połowów Wielorybów potwierdził wczoraj, że proces ratyfikacji Konwencji przez Polskę został zakończony pomyślnie. Oznacza to, że nasz kraj jest od tej pory pełnoprawnym członkiem Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej (IWC) i już podczas najbliższego jej zebrania może głosować za wprowadzeniem całkowitego zakazu połowów wielorybów.
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: