Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Ekologia

Inwestuję w elektrownię wiatrową
Czy jest możliwe zbudowanie biznesu, który będzie generował przychód przy minimalnym naszym udziale? Czy jest możliwe stworzenie produktu, którego potrzebują codziennie wszyscy? Czy jest możliwe zapewnienie owemu produktowi rynku zbytu? Czy wreszcie jest możliwe wytwarzanie czegoś, co nie degraduje środowiska naturalnego?
Nokia N96 Dark Grey
Nokia N96 to telefon multimedialny, łączący w sobie fantastyczny wyświetlacz, wyjątkowe możliwości fotograficzne i wideo oraz szybką łączność. Posiada wbudowaną pamięć o wielkości 16 GB, co umożliwia przechowywanie dużej ilości danych, zdjęć, muzyki.
Tagi: Nokia, Telefon, Gsm
Wyprzedaż oceanów!!!
W polskich supermarketach możesz kupić zagrożone gatunki morskie! Greenpeace Polska przygotowało ranking polskich supermarketów. Oceniono w nim 9 dużych sieci detalicznych pod kątem strategii zaopatrywania w produkty rybne, sprzedaży zagrożonych gatunków morskich.
Etykietowanie produktów GMO
17 lutego Parlament Europejski będzie ponownie debatował nad projektem wprowadzenia obowiązku etykietowania produktów wytwarzanych z mięsa zwierząt karmionych paszami z domieszką roślin modyfikowanych genetycznie
Tagi: EKOLOGIA, GMO
350 miast  organicza CO2
Podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się w czasie obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele ponad 350 miast całej Europy podpisali Porozumienie Burmistrzów.
Tagi: EKOLOGIA
Energia wiatrowa liderem technologii wytwarzania energii
Według Raportu EWEA 2009, w ubiegłym roku energia wiatrowa doświadczyła największego wzrostu zainstalowanej mocy w stosunku do wszystkich innych technologii wytwarzania energii. Aż 43 procent nowo zainstalowanych mocy wytwórczych w Unii Europejskiej pochodziło z energetyki wiatrowej, przewyższając tym samym technologie wykorzystujące węgiel, gaz czy energię nuklearną.
Tagi: EKOLOGIA
Toshiba: baterie na alkohol .
Koncern Toshiba prawdopodobnie jeszcze przed końcem marca wprowadzi do sprzedaży długo zapowiadane zestawy ogniw paliwowych DMFC (Direct Methanol Fuel Cell).
Tagi: Toshiba, Baterie
Coraz mniej śniegu.
Już niedługo jeżdżenie w polskich górach będzie niemożliwe. Zabraknie śniegu, ale to nie wszystko – zamykane będą także stoki w Alpach!
Górski Mnich
Pojawił się rewolucyjny projekt roweru, który można złożyć w wygodny plecak. Całodniową wycieczkę po górskich szlakach można zakończyć zjazdem w otoczeniu pięknej przyrody.
Tagi: Rower, Ekologia
Bierne palenie zabija 2 tys. ludzi rocznie.
Jak wynika z przeprowadzonych badań Fundacji Promocja Zdrowia - bierne palenie zabija co roku ponad dwa tysiące osób w naszym kraju.
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: