Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Ekologia

Unijne fundusze na ochronę klimatu .
Polska — Greenpeace z zadowoleniem przyjął przedstawiony przez Komisję Europejską projekt udzielenia krajom rozwijającym się pomocy finansowej na ochronę klimatu oraz wsparcia nowych środków redukcji światowych emisji gazów cieplarnianych. Greenpeace żałuje jednak, że w ostatniej chwili Komisja uczyniła krok w tył i osłabiła swój projekt usuwając z niego przewidywane kwoty pomocy.
Greenpeace - 1 procent  .
Przekaż 1 procent podatku na Greenpeace. Twój 1 procent podatku może pozytywnie wpłynąć na klimat
Powstał projekt Aeolus Airship - lot  z powieści Juliusza Verne'a.
Aeolus Airship to powietrzny statek najnowszej generacji. Pojazd wkrótce bezgłośnie wzbije się w powietrze na specjalnych żaglach wypełnionych helem, który w przeciwieństwie do konwencjonalnych paliw, jest nieszkodliwy i niepalny.
Odstrzał żubrów w Białowieży
Białowieski Park Narodowy otrzymał zgodę na odstrzał do 40 żubrów, które z różnych powodów nie nadają się do dalszej hodowli.
Supertechnologia usuwania PCB
Naukowcy pracują nad oczyszczeniem środowiska z silnie toksycznych związków chemicznych PCBs (Polichorowane bifenyle).
Tagi: Ekologia
George na wolności
Ważący 9 kg ogromny homar o wdzięcznym imieniu George był maskotką restauracji City Crab and Seafood w Nowym Jorku. Za namową obrońców przyrody, właściciel restauracji zdecydował się zwrócić zwierzeciu wolność.
Tagi: Ekologia
6,75 mld mieszkańców Ziemi.
Od 1 stycznia 2009 roku na Ziemi będzie około 6,75 miliarda ludzi - wynika z ogłoszonych w Hanowerze szacunków Niemieckiej Fundacji Ludność Świata (DSW).
Tagi: Ekologia
Zimowe Ptakoliczenie
Zimowe Ptakoliczenie jest coroczną akcją wzorowaną na brytyjskim "Big Garden Birdwatch". Odbywa się, podobnie jak jego brytyjski odpowiednik, zawsze w ostatni weekend stycznia (w tym roku 24. i 25.).
Tagi: Ekologia
Ekologia - Dyżury ekologiczne w "Centrum z klimatem"
17 i 24 stycznia w warszawskim Centrum Handlowym Reduta odbędą się dyżury ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia. Przedstawiciele Fundacji poruszą temat energii elektrycznej oraz zaprezentują sposoby jej oszczędzania w życiu codziennym.
Tagi: Ekologia
Elektrownia wodna na Wisłoku .
Firma ESI z Wrocławia zamierza zainwestować w budowę małej elektrowni wodnej na Wisłoku w Rzeszowie.
Tagi: Ekologia
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: