Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Ekologia

 Elektronika wciąż mało "zielona"
Producenci gadżetów elektronicznych mają przed sobą jeszcze długą drogę, by ich produkty mogły być uznane za w pełni ekologiczne.Greenpeace oceniła 50 produktów, pod kątem ich przyjazności dla środowiska.
Latającym samochodem przez Sahare
Pierwszy na świecie samochód latający Skycar Projekt odbędzie swoją testową podróż przez Sahare. Konstruktorzy twierdzą,że auto jest w stanie przelecieć 300km z prędkością 110km/h.Silnik napędzany jest biopaliwem.
Tagi: Samochód, Silnik
RICOH WSPIERA POZNAŃSKĄ DEKLARACJĘ W SPRAWIE ZMIAN KLIMATYCZNYCH
Ricoh informuje o sygnowaniu poznańskiej deklaracji w sprawie zmian klimatycznych – inicjatywy 140 wiodących korporacji podkreślającej potrzebę wspólnego działania wobec zmian klimatycznych. Deklarację opracowała Grupa Liderów Korporacyjnych Księcia Walii ds. Zmian Klimatycznych (pod egidą Programu Przemysłowego Uniwersytetu w Cambridge). Inicjatywa zbiegła się z drugim tygodniem szczytu klimatycznego odbywającego się w Poznaniu.
Tagi: Ricoh
Panel LCD TV  z odświeżaniem 480 Hz! Tylko od LG.
Najnowsza propozycja firmy LG Display - panel LCD TV Trumotion z technologią 480 Hz.
Tagi: LG, Lcd, Tv
Playstation 3 - same straty...
Playstation 3 przynosi firmie Sony olbrzymie straty. Udało się jednak obniżyć koszty produkcji konsoli.
Solidarnie niesolidarni; podsumowanie Konferencji COP 14 i europejskich batalii klimatycznych
Kryzys klimatyczny jest tuż za progiem, a my zamiast zatrzasnąć mu drzwi przed nosem, zastanawiamy się czy naprawdę wygląda tak strasznie i kto powinien pierwszy chwycić za klamkę. Takiego gościa jeszcze nie mieliśmy, na nasze własne zaproszenie wraca do nas globalizacja w krzywym zwierciadle. Politycy zamiast liderami i wizjonerami okazują się być krótkowzrocznymi oportunistami wykorzystującymi kryzys finansowy do usprawiedliwienia swoich konformistycznych postaw.
Tagi: Greenpeace
Ekologiczna nowość w ofercie papierów Konica Minolta
Konica Minolta rozszerzyła swoją ofertę papierów biurowych o nowy ekologiczny papier LETTURA COPY. LETTURA to wysokiej jakości papier biurowy przeznaczony do kopiarek, drukarek laserowych i atramentowych oraz urządzeń typu fax. Jest w 100\% produkowany z makulatury i posiada pierwszy na świecie certyfikat ekologiczny "Błękitny anioł".
Czerwona lista Greenpeace.
Czy połowy karmazyna mają bezpośredni wpływ na zagrożone wyginięciem gatunki morskie? Czy populacja tuńczyka jest nadal okazała, czy też rybołówstwo prowadzone na skalę przemysłową zdziesiątkowało jej zasoby? Czy farmy rybne są rozwiązaniem problemu destrukcyjnych połowów? A może przynoszą więcej szkody niż pożytku?
Tagi: Greenpeace
Skyla Memoire - cyfrowa ramka ze skanerem
Na początku 2009 r. w sprzedaży pojawi się Skyla Memoire - ramka cyfrowa z wbudowanym skanerem do zdjęć.
Greenpeace  -  Zmiany klimatu są śmiertelne
Poznań,aktywiści Greenpeace wspięli się na budynek Dworca Zachodniego w Poznaniu i zawiesili na nim transparent z napisem ”Climate change is deadly, get serious!" – “Zmiany klimatu są śmiertelne, traktujcie je poważnie”.
Tagi: Greenpeace
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: