Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Ekologia

W Kaliforni powstał pojazd, który czerpie energię z baterii słonecznych zainstalowanych na dachu. Jego autorem jest Brent Hatch, którego rachunki za benzynę wyniosły ponad 700 dolarów miesięcznie.
Firma Intelligent Form Design umieściła w swojej ofercie stół, który został wykonany z wodoodpornych materiałów i w którym znajdują się baterie słoneczne.
Telefon z bambusa
Wizją naszej przyszłości stanie się Chute, gdzie telefony komórkowe staną się ulubionymi gadżetami ekologów. Michael Laut wypuścił spod swojej ręki projekt urządzenia z obudową, która została wykonana z bambusa.
Tagi: GSM, Telefon
Energia z ruchu
Idea darmowej energii nie jest nowa a dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym staje się całkiem realna. Niedługo każdy z nas będzie mógł „spełnić sie” energetycznie poprzez ubrania produkujące prąd podczas ruchu.
Ładowarka na słońce.
Jeszcze do niedawna kupując telefon lub laptopa otrzymywaliśmy ładowarkę do kompletu. W dniu dzisiejszym mamy większa swobodę pod tym względem. Możemy kupić uniwersalne ładowarki pasujące do wielu modeli a nawet takie, które czerpią swoją energię z wiatru lub światła.
Microsoft na tegorocznych targach CTIA ogłosił wydanie nowego systemu dla urzadzeń mobilnych - Windows Mobile 6.1 .
W południowej Kalifornii postanowiono by zbudować ekwiwalent małej elektrowni na handlowych dachach z tysięcy paneli słonecznych.
Aby oczyścić biologicznie wodę do tej pory potrzebowano dużych zbiorników, w których bakterie przetwarzały zanieczyszczenia na neutralne substancje lub ekologiczne biopaliwa.
Nanotechnologia generuje elektryczność.
Naukowcy z Boston College i Massachusetts Institute of Technology wytworzyli nanostrukturę z telluride antymonu bizmutu, która wykorzystuje zjawisko termoelektryczności .
Climos zamierza hodować plankton.
Firma Climos zamierza hodować plankton by walczyć ze zmianą klimatu. Sposobem na to jest zasiewanie w ocenie drobin żelaza które aktywują wzrost planktonu .
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: