Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Olympus SP-810 UltraZoom

Aparat SP-810UZ następca modelu SP-800UZ został wyposażony w 36-krotny zoom optyczny, jasny, szerokokątny obiektyw 1:2.9-5.7, 24-864mm oraz 14 megapikselowy sensor obrazu. Model SP-810UZ jest równie doskonały w działaniu i to zarówno przy fotografowaniu jak i filmowaniu HD.

Aparat posiada podwójną Stabilizacją Obrazu i wzbogacony został zakresem czułości ISO, a to daje gwarancję niezwykle ostrych zdjęć i co ważne, niemal całkowicie eliminuje rozmycie obrazu przy rejestrowaniu materiału wideo. A jeśli np. sport będziemy chcieli zarejestrować w postaci zdjęć, wówczas nieocenioną pomocą stanie się Śledzący AF. Utrzymuje on ostrość na fotografowanym obiekcie nawet, jeśli przemieszcza się on w kadrze.

Przy użyciu funkcji 10 magicznych filtrów, z których niemal wszystkie można stosować zarówno do filmów, jak i zdjęć można uzyskać ciekawe efekty. Filtry te obejmują nowe opcje Miniatury oraz Odbicia. Miniatura nadaje zdjęciom wygląd miniaturowego modelu z silniejszym odwzorowaniem kolorów i kontrastów (poprzez zawężenie głębi ostrości) natomiast opcja Odbicia symuluje magiczne poziome odbicie motywu. Natomiast jasny i precyzyjny obiektyw pozwala również mniej doświadczonym użytkownikom na eksperymentowanie z rozmytym tłem i tworzenie zdjęć emanujących własnym charakterem. W trybie 3D aparat SP-810 UZ łączy dwa ujęcia tego samego motywu zarejestrowane pod nieco innym kątem, aby stworzyć w ten sposób pełen dynamiki obraz trójwymiarowy, jaki można oglądać na specjalnych ekranach 3D. Inną funkcją aparatu jest zintegrowany w nim tryb Panoramy, który pomoże stworzyć superszerokokątne ujęcia. Wykonać należy trzy ujęcia i łączy się je w jeden panoramiczny obraz.

Aparat nagrywa filmy w jakości HD. Aby podziwiać zdjęcia w pełnej okazałości z jakością HD, należy podłączyć aparat fotograficzny do odpowiedniego telewizora poprzez złącze HDMI. Sam aparat zapewnia wspaniałe możliwości podglądu obrazu i przeglądania zdjęć. SP-810UZ dysponuje dużym i jasnym 3 calowym ekranem LCD o formacie 16:9. Aparat jest kompatybilny z kartami Eye-Fi umożliwiając w ten sposób prosty transfer zdjęć poprzez sieć WLAN.

Tryb inteligentnej automatyki rozpoznaje pięć najpopularniejszych typów scen i automatycznie optymalizuje ustawienia ostrości i ekspozycji. Wraz z dodatkowymi funkcjami takimi jak Zaawansowana Detekcja Twarzy czy Tryb Upiększania robienie wysokiej jakości zdjęć aparatem SP-810UZ staje się bardzo proste. Aparat posiada też takie tryby jak Tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto) oraz Śledzący AF dla łatwego doboru ustawień i określania ostrości, Tryb Detekcji Zwierzaka dla automatycznego fotografowania psa czy kota, gdy te patrzą prosto w obiektyw a także programy tematyczne dla automatycznego określania ustawień stosownie do fotografowanego motywu (np. Sztuczne ognie, Zachód Słońca).

W komplecie z aparatem znajduje się [ib] - zintegrowana przeglądarka zdjęć oraz oprogramowanie do ich katalogowania. Zdjęcia można organizować np. wg osób dzięki nowej technologii rozpoznawania twarzy, wg miejsc w oparciu o funkcję mapowania opartą na GPS czy też według wydarzeń. Etykiety informacyjne przypisane do zdjęć pozwalają na wybieranie zdjęć do przeglądania na ekranie TV, w komputerze lub na ekranie LCD aparatu (Foto surfowanie lub Pokaz slajdów).


Tagi: Olympus, Aparat
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: