Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Nikon Coolpix AW100

Wyróżniający się wyjątkowo wytrzymałym, wodo-, wstrząso- i mrozoodpornym korpusem Coolpix AW100 posiada obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym oraz 16-megapikselową matrycę CMOS do rejestrowania zdjęć akcji oraz filmów w jakości Full HD (1080p).

Model wyposażono ponadto we wbudowany moduł GPS, kompas elektroniczny i mapę świata. Obudowa w kolorze czarnym ma tylko 22,8 mm grubości, co zapewnia dużą mobilność.

W aparacie zastosowano matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli - większa ilość światła docierająca do każdego piksela pozwala zwiększyć czułość i ograniczyć szumy, a tym samym uzyskiwać doskonałe efekty niezależnie od oświetlenia. Obiektyw o szerokim kącie 28 mm z 5-krotnym zoomem optycznym gwarantuje wyjątkową precyzję i niewiarygodną ostrość obrazu.

Coolpix AW100 to idealny towarzysz na wszelkiego rodzaju wyprawy o każdej porze roku. Solidny i trwały korpus aparatu jest wodoodporny do głębokości 10 m, odporny na upadek z wysokości 1,5 m i odporny na niską temperaturę do -10°C. Dodatkowo, wbudowany moduł GPS, kompas elektroniczny i mapa świata (w tym Polski) pozwalają dodawać do zdjęć znaczniki geograficzne, określać swoją pozycję w terenie oraz śledzić pokonywane trasy. Moduł GPS rejestruje dokładne położenie (długość i szerokość geograficzną) miejsca zarejestrowania zdjęcia i zapisuje te dane jako znaczniki geograficzne w formacie EXIF. Można rejestrować pokonywane trasy, nawet gdy aparat nie jest używany do rejestrowania zdjęć, albo korzystać z kompasu, aby sprawdzić swoje położenie na monitorze LCD.

Do kadrowania zdjęć służy 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 000 punktów, zapewniający wierną reprodukcję kolorów i duży kontrast. Technologia Clear Color firmy Nikon pozwala zminimalizować odblaski nawet przy jasnym świetle słonecznym lub pod wodą, co znacznie zwiększa komfort pracy.

Technologia przeciwdziałająca poruszeniu zdjęć automatycznie ogranicza poruszenia zdjęć na cztery sposoby. Hybrydowa redukcj drgań VR (redukcja drgań z przesunięciem obiektywu i elektroniczna redukcja drgań) łagodzi wpływ drgania aparatu. Wysoka czułość ISO (do 3200) umożliwia wykonywanie nieporuszonych zdjęć szybko poruszających się lub słabo oświetlonych obiektów. Funkcja Najlepsze zdjęcie BSS automatycznie wybiera najostrzejszą fotografię z maksymalnie 10 zarejestrowanych kolejno zdjęć.

Dostępne w aparacie specjalne tryby oświetlenia gwarantują wspaniałe rezultaty przy dowolnym oświetleniu, nawet bez korzystania ze statywu. Program tematyczny "Zdjęcia pod światło" i automatyczna funkcja HDR pozwalają znakomicie odwzorować szczegóły tonalne w dowolnej sytuacji. Program "Portret nocny" zapewnia doskonałe odwzorowanie szczegółów na zdjęciach robionych w nocy oraz portretach we wnętrzach. Program "Krajobraz nocny" pozwala wykonywać ostre zdjęcia przy niskiej czułości ISO.

W trybie zdjęć seryjnych zdjęcia rejestrowane są z szybkością do 9,5 kl./s.

Ten ekstremalnie wytrzymały kompakt nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. Podczas nagrywania jest dostępny zoom optyczny i autofokus; w czasie nagrywania można także rejestrować zdjęcia. Opcja spowolnienia lub przyspieszenia filmowania z wykorzystaniem szybkości nagrywania od 15 do 240 kl./s. Aparat jest wyposażony w złącze HDMI z obsługą funkcji HDMI-CEC, które umożliwia oglądanie zdjęć i filmów na ekranie telewizora HD.

Aparat umożliwia także tworzenie dynamicznych zdjęć panoramicznych dzięki funkcji Łatwa panorama 360°/180°. Wystarczy nacisnąć spust migawki i przesuwać aparat przed sobą, aby uchwycić wspaniały krajobraz lub kolorowy podwodny świat.

Obsługa ruchem ułatwia sterowanie aparatem w rękawicach lub pod wodą. Do włączania obsługi ruchem służy specjalny przycisk z boku aparatu.

W trybie zdjęć podwodnych aparat automatyczne dostosowuje ustawienia balansu bieli, pozwalając rejestrować podwodne obrazy dokładnie w takiej postaci, w jakiej widzi je fotografujący.

Coolpix AW100 wyposażony jest w pamięć wewnętrzną o pojemności ok. 83 MB, rozszerzalną kartami pamięci SD / SDHC / SDXC. Model zasilany jest dedykowanym akumulatorem litowo-jonowym EN-EL12 (wydajność akumulatora to ok. 250 zdjęć).


Tagi: Nikon, Aparat
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: