Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Lytro Light Field Camera

Lytro Light Field Camera – pierwszy konsumencki aparat wykonujący zdjęcia, na których ustawimy ostrość po ich wykonaniu.

Aparat firmy Lytro ma przechwytywać i zapisywać nie pojedynczą wiązkę światła, jak tradycyjne aparaty, ale całe pole światła, w tym kolor, nasycenie, a nawet kierunek wektora promieni. I tak, zamiast zwykłego zdjęcia, mamy otrzymywać fotografie, na których w dowolny sposób możemy ustawić pole ostrości, barwy czy poziom naświetlenia i zmieniać je po wykonaniu zdjęcia.

Aluminiowy korpus ma kształt prostokąta. Po jednej stronie znajduje się obiektyw z 8-krotnym zoomem optycznym (ekw. 35–280 mm) i światłem f/2.0, a po przeciwnej mały, kwadratowy, dotykowy ekran LCD o przekątnej 1,46 cala pozwalający na zmianę punktu ostrości fotografii z poziomu aparatu. Projektanci postawili na dużą prostotę. Na obudowie aparatu są tylko 2 przyciski – odpowiadający za włączenie/ wyłączenie urządzenia oraz spust migawki.

W środku ulokowano matrycę o nazwie Ligth Field Sensor. Twórcy podają, że sensor jest w stanie zarejestrować informację o natężeniu oraz kierunku 11 milionów promieni świetlnych, co ma dać rozdzielczość 11 Megarays, czyli w wolnym tłumaczeniu 11 Megapromieni. Matrycę zasila procesor obrazu Lytro Light Field Engine 1.0, który umożliwia rejestrację filmów w jakości HD.

Aparat Lytro współpracuje z darmowym programem do pobierania zdjęć z aparatu, organizowania ich oraz dzielenia się nimi w Internecie. Fotografie mogą być wysyłane na stronę Lytro.com, skąd można je udostępniać np. na Facebooku, Twitterze, blogach czy w wiadomościach e-mail.

Aparat Lytro można kupić w dwóch wersjach. Model o pojemności 8 GB w cenie 399 dolarów dostępny będzie w dwóch kolorach (grafitowy oraz jasnoniebieski) i pomieści do 350 zdjęć. Wersja z pamięcią 16 GB (kolor czerwony) kosztuje niewiele więcej – 499 dolarów i jest w stanie pomieścić do 700 fotografii.

Aparaty Lytro można już zamawiać na oficjalnej stronie Lytro: https://www.lytro.com/camera


Tagi: Aparat, Lytro
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: