Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Nikon 1 V1

Nikon V1 to zaawansowany bezlusterkowiec systemu Nikon 1. Wyjątkowo mobilny cyfrowy aparat systemowy, wyposażony w zaawansowane funkcje, wyróżniający się minimalistyczną, czarną obudową.

Model V1 posiada matrycę CMOS z ekstremalnie szybkim autofokusem i pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością nawet 60 kl./s. Dzięki swoim małym rozmiarom, V1 zmieści się nawet do niedużej torebki.

Matryca aparatu zapewnia doskonałą reprodukcję kolorów, czułość 100 - 1600 ISO, zdjęcia w formacie RAW i rozdzielczość 10,1 mln pikseli. Dodatkowo, system usuwania kurzu na matrycy wspomaga uzyskiwanie czystych zdjęć.

Zastosowany w V1 mechanizm przetwarzania obrazu EXPEED 3 zaprojektowany został pod kątem zapewnienia największej szybkości i wydajności w każdej sytuacji. Wyposażony jest w dwa wydajne mechanizmy, które mogą przetwarzać obrazy z niewiarygodną szybkością 600 mln pikseli na sekundę. Zapewnia wyjątkową redukcję szumów i udostępnia przełomowe tryby fotografowania.

Zaawansowany autofokus umożliwia natychmiastowe przełączanie między 73-punktowym autofokusem z detekcją fazową i 135-punktowym autofokusem z detekcją kontrastu gwarantująca ostre filmy i zdjęcia w każdej sytuacji. Autofokus z detekcją fazową podczas nagrywania filmów zapewnia ostre ujęcia w każdym momencie.

W trybie zdjęć seryjnych aparat wykonuje zdjęcia w pełnej rozdzielczości z szybkością do 60 kl./s przy użyciu autofokusa ze stałym punktem i do 10 kl./s przy użyciu adaptacyjnego autofokusa.

Model V1 udostępnia dwa przełomowe tryby fotografowania:

- Ruchome zdjęcie - pozwala na ożywienie zdjęcia jednym kliknięciem. Szybkość przetwarzania oferowana przez aparat umożliwia jednoczesne nagrywanie filmu poklatkowego i zapisanie zdjęcia. Zaraz po zrobieniu zdjęcie jest łączone z filmem, tworząc "żywy obraz", aby uwiecznić chwilę w zupełnie wyjątkowy sposób.

- Inteligentne wybieranie zdjęcia - zawsze zapewnia najlepsze ujęcie. Zastosowana technologia pozwala zarejestrować 20 zdjęć w wysokiej rozdzielczości przed zwolnieniem migawki i po jej zwolnieniu. Jeden pstryk - pięć doskonałych zdjęć do wyboru. Zdjęcia są rekomendowane na podstawie wyrazu twarzy, kompozycji i ostrości.

Aparat posiada także funkcje zaawansowanego nagrywania filmów - możliwe jest wykonywanie zdjęć wysokiej rozdzielczości podczas nagrywania filmów lub filmowanie z bardzo dużym spowolnieniem. Można także nagrywać filmy w pełnej rozdzielczości HD z prędkością 60 kl./s i 30 kl./s; podczas nagrywania dostępny jest autofokus z detekcją fazową, który szybko ustawia ostrość w ruchu. Filmy można nagrywać w trybie 60i, 60p i 30p.

Dzięki trybom ekspozycji (P/A/S/M) i przyciskowi dostępu do najważniejszych ustawień, którym można zmieniać przysłonę i czas otwarcia migawki, nawet zaawansowani fotografowie będą zadowoleni. Szereg opcji Picture Control umożliwia ustawienie wyglądu i nastroju zdjęć lub filmów jeszcze przed ich zarejestrowaniem.

Kadrowanie zdjęć odbywa się przy pomocy dużego, 3-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 920 000 punktow, oferującego duży kąt oglądania i wyposażonego w szklaną osłonę.

V1 zapisuje zdjęcia i filmy na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC. Zasilanie aparatu stanowi dedykowany akumulator litowo-jonowy EN-EL15.

W zestawie z aparatem znajduje się płaski obiektyw szerokokątny 1 NIKKOR 10 mm f/2,8, który idealnie dodaje przestrzeni krajobrazom i świetnie sprawdza się w zatłoczonych miejscach, na przykład w restauracjach. Dodatkowo można go używać kreatywnie do dramatycznych, szerokokątnych ujęć podczas filmowania. Ponadto w ramach serii 1 NIKKOR znajdują się modele nadające się do praktycznie dowolnych rodzajów zdjęć. Wszystkie one są doskonale przystosowane do nagrywania filmów, a dzięki kompaktowej konstrukcji są bardzo poręczne. Dodatkowo dostępny jest adapter do obiektywów z bagnetem FT1 w systemie mocowania 1, dzięki któremu można instalować dowolne obiektywy NIKKOR. W przypadku obiektywów NIKKOR AF-S i AF-I można również w pełni korzystać z niesamowitego autofokusa w aparatach Nikon 1.

Wielofunkcyjne mocowanie akcesoriów udostępnia jeszcze więcej opcji fotografowania. Nieduża lampa błyskowa SB-N5 może być obracana pionowo lub poziomo, aby odbijać światło od sufitu lub ścian. Niewielki odbiornik GPS GP-N100 to urządzenie, dzięki któremu można przypisać zdjęcia do lokalizacji geograficznej.


Tagi: Nikon, Aparat
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: