Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Nikon SB-910

Nikon ogłosił nowy produkt - flagową lampę błyskową Nikon SB-910. Profesjonalna lampa błyskowa z systemem i-TTL do lustrzanek cyfrowych Nikon formatu FX i DX.

Udostępnia fotografom wiele twórczych możliwości podczas fotografowania zarówno z jedną lampą błyskową na aparacie, jak i sterowania bezprzewodowego lampami zewnętrzymi. Trzy wzorce oświetlenia zapewniają pełną kontrolę nad zasięgiem błysku, automatycznie dostosowując się do ogniskowych w zakresie 17200 mm. Stanowi część kreatywnego systemu oświetlenia firmy Nikon (CLS).

Profesjonalna lampa błyskowa i-TTL (inteligentne TTL): zgodna z lustrzankami jednoobiektywowymi formatu FX i DX. Element kreatywnego systemu oświetlenia firmy Nikon zapewniający pełną kontrolę nad błyskiem.

Wzorce oświetlenia centralny z uwypukleniem środka kadru, równomierny i standardowy: wzorzec centralny zapewnia oświetlenie środkowej części kadru i jest przydatny podczas fotografowania przy użyciu teleobiektywu. Wzorzec równomierny rozprasza światło równomiernie w całym kadrze i warto go stosować w przypadku zdjęć grupowych. Wzorzec standardowy zapewnia klasyczne zrównoważenie mocy i rozsyłu światła.

Zakres automatycznego zooma 17–200 mm: dolny zakres zoomu skraca się do 14 mm podczas korzystania z wbudowanego panelu rozpraszającego lub nasadki na lampę błyskową.

Intuicyjna obsługa: duży wyświetlacz LCD, czytelny układ menu, wygodnie rozmieszczone elementy sterujące oraz podświetlane przyciski, które zapewniają wygodną obsługę w słabym świetle.

Automatyczne wykrywanie formatu matrycy: umożliwia automatyczne rozpoznawanie aparatów formatu FX lub DX.

Krótki czas ładowania: 2,3 sekundy przy użyciu baterii niklowo-wodorkowych LR6.

Dioda wspomagająca AF: zgodność z czujnikami AF Multi-CAM 3500 aparatów formatu FX i DX.

Możliwości odbicia: obrót w poziomie o 180° w lewo lub w prawo; podniesienie główki lampy w górę o 90° i pochylenie w dół o 7°.

System ochrony termicznej: ostrzeganie o przegrzaniu podczas intensywnego używania lampy błyskowej.

Twarde filtry barwne do światła żarowego i jarzeniowego w zestawie.

Automatyczna detekcja filtra: lampa automatycznie reguluje ustawienia temperatury barwowej aparatu odpowiednio do barwy filtra.

Oprogramowanie wewnętrzne: można uaktualniać za pomocą nośnika pamięci w podłączonym aparacie.


Tagi: Nikon
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: