Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Canon EOS-1D X

Aparat EOS-1D X łączy szybkość pracy z jakością obrazu. Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 18 MP oraz możliwość fotografowania w serii z prędkością 12 klatek na sekundę.

Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 18,1 megapiksela

Pełnoklatkowa matryca światłoczuła CMOS firmy Canon o rozdzielczości 18,1 MP zapewnia doskonałą wydajność, pozwalając uzyskać wyjątkowo niski poziom zakłóceń na szczegółowych obrazach, nawet w najsłabszym oświetleniu. Zastosowanie matrycy pełnoklatkowej sprawia, iż optymalne rezultaty można osiągnąć, stosując obiektywy szerokokątne, a także zapewnia większą kontrolę nad głębią ostrości. Rozdzielczość obrazu wykracza poza wymagania jakościowe stawiane przez najlepsze agencje fotograficzne - aparat jest idealny do wydruków w rozmiarze A2, nawet po skadrowaniu.

Superszybkie fotografowanie

Zarejestruj każdą sekundę akcji w serii zdjęć z prędkością do 12 kl./s, zwiększając ją do niesamowitego poziomu 14 kl./s w trybie superszybkiego fotografowania, pozwalającego zarejestrować do 120 dużych obrazów JPEG (36 obrazów RAW).

Szeroki zakres ISO

Wyjątkowo szeroki zakres czułości ISO, jakim dysponuje aparat, wynoszącemu od 100 do 51200, który można rozszerzyć do niewiarygodnej wartości 204800, umożliwia rejestrowanie obrazów zarówno w pełnym świetle, jak i w prawie kompletnych ciemnościach.

61-punktowy system AF

Precyzyjny, 61-punktowy system AF, w tym 41 bardzo czułych punktów typu krzyżowego, zapewnia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości na szybko poruszających się obiektach – niezależnie od warunków oświetleniowych. 5 centralnych, podwójnie krzyżowych punków AF zapewnia większą precyzję.

Równe, precyzyjne pomiary

System pomiaru ekspozycji mający 100 000 pikseli RGB z dedykowanym procesorem DIGIC 4 mierzy nie tylko jasność, ale również intensywność kolorów, aby zapewnić precyzyjne nastawy ekspozycji, pozwalające osiągnąć naturalne rezultaty, nawet przy mieszanym źródle światła.

Filmy Full HD EOS

Nagrywaj filmy w rozdzielczości Full HD (1080p), korzystając z pełnej gamy elementów sterowania z poziomu lustrzanki, w tym z parametrów kontroli ekspozycji, ilości klatek na sekundę, dźwięku i rodzajów kompresji. Złącze HDMI umożliwia wyświetlanie zdjęć i filmów w jakości HD.

Podwójny procesor „DIGIC 5+”

Najnowszej generacji podwójny procesor „DIGIC 5+” firmy Canon zapewnia najszybsze i najbardziej zaawansowane przetwarzanie obrazu, gwarantując najlepszą w swojej klasie jakość zdjęć. Dzięki zastosowaniu 4 konwerterów A/D obrazy przetwarzane są z zachowaniem 14-bitowej głębi, zapewniającej miękkie przejścia tonalne i naturalnie wyglądające kolory, a także zaawansowany mechanizm redukcji szumów przy wyższych czułościach ISO.

Duży ekran LCD z powłoką przeciwodblaskową

Ekran LCD Clear View II, o wysokiej rozdzielczości 1 040 000 punktów i przekątnej 3,2 cala, pozwala na łatwe i dokładne sprawdzanie zdjęć oraz filmów. Wyjątkowo trwała struktura szkła, z powłoką przeciwodblaskową, zapobiega refleksom nawet przy intensywnym świetle.

Port Ethernet

Wbudowany port Ethernet umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie zdjęć na żywo z wydarzeń bezpośrednio do komputera lub, za pośrednictwem sieci, do klientów.


Tagi: Canon, Aparat
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: