Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Nikon COOLPIX S9300

Aparat COOLPIX S9300 z 18-krotnym zoomem łączy w sobie jakość niezwykle dużego zoomu ze smukłością aparatu kompaktowego. Pozwala łatwo robić doskonałe zdjęcia z bardzo daleka i z bardzo bliska, nagrywać filmy w jakości Full HD za jednym naciśnięciem przycisku, a także dodawać znaczniki GPS.

Smukły superzoom: wyposażony w szerokokątny obiektyw NIKKOR z 18-krotnym zoomem optycznym (25–450 mm) i soczewki ze szkła ED umożliwia wykonywanie ostrych zdjęć nawet z dużej odległości.

Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli: wysoka czułość (do każdego piksela dociera więcej światła) matrycy współpracującej z procesorem EXPEED gwarantuje wyraźne zdjęcia przy dowolnym oświetleniu.

Optyczna redukcja drgań (VR): ostre zdjęcia i filmy dzięki technologii automatycznej redukcji drgań firmy Nikon, która na bieżąco niweluje efekt poruszenia aparatu.

Nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p): z łatwością uwiecznij chwile na filmie z dźwiękiem stereo. Specjalny przycisk zapisu wideo ułatwia rozpoczęcie nagrywania filmu.

Wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 921 tys. punktów: obraz na tym dużym wyświetlaczu wykorzystującym technologię Nikon Clear Color Display jest ostry, kontrastowy i wyraźny, zarówno w mocnym słońcu, jak i przy słabym oświetleniu.

Wbudowany odbiornik GPS: zapisuje dokładne położenie (długość i szerokość geograficzną) miejsca wykonania zdjęcia jako znaczniki geograficzne (geotagi) w danych obrazu (Exif), a ponadto umożliwia śledzenie trasy, gdy aparat nie jest używany do robienia zdjęć.

Wyświetlanie mapy świata*:: pomocne narzędzie służące do wyświetlania miejsca wykonania zdjęcia bądź przeglądania przebytych tras zarejestrowanych z użyciem modułu GPS. W pamięci aparatu są zapisane informacje o ponad milionie lokalizacji.

Zaawansowane funkcje filmowe: nagrywanie filmu można wstrzymywać i wznawiać, a aparat utworzy jeden plik z filmem, który będzie odtwarzany w sposób ciągły. Podczas filmowania można używać zooma optycznego z autofokusem, a także rejestrować filmy w formacie iFrame. Wbudowane złącze HDMI umożliwia podłączenie aparatu bezpośrednio do telewizora HD.

Tryb automatycznej funkcji HDR: zdjęcia o zachwycających szczegółach tonalnych można w trybie HDR wykonać w dowolnej sytuacji. Aparat wykonuje podczas jednego zwolnienia migawki dwa zdjęcia z różną ekspozycją i tworzy z nich obraz o dużym zakresie dynamicznym i przejściach tonalnych o wysokim nasyceniu barw.

Funkcja Łatwa panorama 360°/180°: obracając aparat w poziomie lub w pionie, można łatwo tworzyć dynamiczne ujęcia panoramiczne.

Tryb fotografowania 3D: można rejestrować trójwymiarowe zdjęcia, a następnie wyświetlać je na telewizorach i monitorach komputerowych 3D.

Menu retuszu: ulepszaj zdjęcia z poziomu aparatu, korzystając z szeregu efektów filtra. Dostępny jest szeroki wybór efektów filtra, na przykład efekt Kolor selektywny konwertuje zdjęcie na monochromatyczne, po czym dodaje kolor w wybranym obszarze, a funkcja Efekt rozbłysku dodaje promienie na jasnych źródłach światła.

Szybkie zdjęcia seryjne: z łatwością rejestruj ostre zdjęcia dynamicznych wydarzeń. Aparat może zarejestrować serię maksymalnie siedmiu zdjęć z szybkością sześciu klatek na sekundę.

Pokrętło trybu pracy: wygodnie umiejscowione pokrętło umożliwia szybkie i łatwe przechodzenie do najważniejszych trybów fotografowania.

17 programów tematycznych: programy tematyczne pozwalają automatycznie dostosować ustawienia aparatu pod kątem najpopularniejszych stylów, efektów i miejsc fotografowania. Wystarczy wybrać program odpowiedni do aktualnej sytuacji, aby uzyskać doskonałe zdjęcie.

Szybki i dokładny autofokus: Aby uzyskać wyjątkowo ostry obraz, obiekty znajdujące się poza centrum kadru można fotografować przy użyciu 99-polowego autofokusa.

Autofokus ze śledzeniem obiektów w ruchu: ostre zdjęcia poruszających się obiektów. Funkcja AF ze śledzeniem obiektów w ruchu utrzymuje ostrość ustawioną na wybranym obiekcie, nawet jeśli się on porusza.

Bezprzewodowa transmisja danych: zgodność z kartami Eye-Fi X2 (i nowszymi). Zdjęcia cyfrowe (w formacie JPEG) można przesłać bezpośrednio do telefonu lub komputera, a następnie połączyć się za pośrednictwem Internetu z serwisem do udostępniania zdjęć Nikon my Picturetown.

Supersmukły korpus: liczący zaledwie 30,4 mm w najgrubszym i 23 mm w najcieńszym miejscu COOLPIX S9300 udowadnia, że supersmukły aparat może oferować także supermożliwości.

EXPEED C2: szybki i zaawansowany system przetwarzania obrazu firmy Nikon gwarantuje bardzo szybkie działanie, ulepszone nagrywanie filmów, wysoką czułość i maksymalną jakość zdjęć.


Tagi: Nikon, Aparat
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: