Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Nawigacja w Mapach Google

Nawigacja w Mapach Google w Polsce (Beta). Mogą z niej korzystać wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android 1.6 lub wyższym.

Nawigacja w Mapach Google została zbudowana od podstaw jako system nawigacji GPS podłączony na stałe do internetu. Dzięki temu może on zaoferować następujące funkcje:

Wyszukiwanie głosowe - Uruchamia wyszukanie trasy poleceniem głosowym.

Widok satelitarny - Umożliwia oglądanie trasy naniesionej na zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości.

Wyszukiwanie jak na Mapach Google - Nie trzeba znać dokładnego adresu. Wystarczy podać nazwę miejsca (np. "Złote Tarasy") albo wpisać kategorię wyszukiwania (np. "pizzeria"), podobnie jak przy użyciu Map Google.

Informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne - Zielony, żółty i czerwony kolor informują o natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie. Dotknięcie wskaźnika pokazuje, jakiego ruchu można się spodziewać na najbliższej drodze. Nawigacja może także wskazać trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki.

Wyszukiwanie wzdłuż trasy - Pozwala przeszukiwać informacje o firmach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu. Umożliwia również włączenie warstwy z informacjami, takimi jak stacje benzynowe, bankomaty, restauracje i parkingi.

Street View - (gdy będzie dostępne w Polsce). Pozwala zobaczyć na zdjęciach miejsca, w których należy skręcić oraz zdjęcia lokalizacji docelowej.

W telefonach, w których zainstalowana jest nowa wersja Map Google, usługa nawigacji będzie działać automatycznie. Nawigację w Mapach Google można pobrać na telefony z systemem Android 1.6 lub wyższym, wyszukując aplikację Mapy Google ("Google Maps") w Android Market. Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Operatorzy komórkowi pobierają opłaty za przesyłanie danych, które jest niezbędne do działania Nawigacji w Mapach Google.


Tagi: Nawigacja, Google
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: