Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

GSM

2008 r.: iPhone 1\% rynku telefonów,
Firma ABI Research przedstawiła najnowszy raport , wynika z niego między innymi, że 1,1\% ze sprzedanych urządzeń w 2008 r ,stanowił produkt Apple'a - iPhone.
Tagi: IPhone, Apple, Telefon
SOLiCharger do iPhone'a.
SOLiCharger ładuje iPhone'a, gdy jesteśmy w terenie energią ze Słońca, pasuje także do stacji dokującej.
SAMSUNG -komórka z aparatem 12 Mpix
Samsung przygotował pierwszy na świecie telefon komórkowy wyposażony w aparat cyfrowy z matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli. Telefon ma zostać zaprezentowany na tegorocznych targach GSMA Mobile World Congress 2009, które odbędą się w dniach 16-19 lutego w Barcelonie.
Tagi: Samsung, Telefon
HTC Corp.  na terenie Węgier.
Firma HTC Corp. poinformowała o rozpoczęciu oficjalnej działalności na terenie Węgier. Uroczysta inauguracja, powiązana z premierą najnowszego telefonu HTC Touch Cruise z nawigacją, odbyła się w Budapeszcie w dniu 22 stycznia br. HTC Corp. będzie współpracowało na Węgrzech z operatorami komórkowymi, tj.: Pannon, Vodafone, T-Mobile oraz z sieciami dealerskimi i dystrybutorami. Lokalnym partnerem zajmującym się serwisem posprzedażowym jest firma E-care.
Tagi: HTC, Gsm, Telefon
NOWY HTC TOUCH CRUISE Z HTC FOOTPRINTS
HTC Corporation zaprezentowała najnowszy telefon komórkowy z wbudowaną nawigacją GPS - HTC Touch Cruise™. To następca popularnego modelu HTC o tej samej nazwie z roku 2008. Jego unowocześniona wersja wyróżnia się nową, bardziej kompaktową konstrukcją i zestawem nowych funkcji, oferujących bogatsze wrażenia i bardziej intuicyjną obsługę. System lokalizacji został ulepszony i pozwala teraz bardzo precyzyjnie określać położenie użytkownika wewnątrz budynków, co często stanowi problem dla tradycyjnych urządzeń nawigacji satelitarnej GPS.
Tagi: Gsm, Htc, Telefon, Gps
Mobile World Congress w Barcelonie, zapraszamy na światową premierę smartfonów firmy Acer.
Konferencja prasowa odbędzie się 16 lutego o godz. 18.30 w sali Casa Batllo.
Tagi: Smartfon, Acer
myPhone 8810TV – telewizor w telefonie na dwie karty SIM – po raz drugi.
myPhone 8810TV jest odpowiedzią producenta na bardzo duże zainteresowanie możliwością odbioru sygnału telewizji naziemnej w telefonie komórkowym, wprowadzonej pod koniec zeszłego roku w modelu 8830TV.
Tagi: Gsm, Tv, MyPhone
Nowe komórki od Nokii.
Nokia zaprezentowała trzy nowe modele telefonów komórkowych: 6700 Classic, 6303 Classic oraz 2700 Classic.
Tagi: Nokia, GSM, GPS
Sieci 3G nie takie szybkie.
Analitycy firmy badawczej Gartner przeprowadzili ostatnio badanie wśród klientów czterech największych amerykańskich operatorów sieci komórkowych. Okazało się, iż prędkości przesyłania danych w sieciach trzeciej generacji są średnio o połowę niższe od wartości pojawiających się w reklamach i oscylują wokół 700 kb/s (download).
Tagi: Sieci GSM, 3G
Lark Voyage 35.5c
Nawigacja marki Lark to proste i zarazem funkcjonalne urządzenie GPS, mogące służyć zarówno w samochodzie lub też podczas wycieczek pieszych czy rowerowych. Urządzenie wyposażono w oprogramowanie NAVIGO. Navigo to zaprojektowany od podstaw system prowadzenia wraz z intuicyjnym menu, które ułatwia korzystanie z systemu i nie rozprasza uwagi użytkownika. Obsługa jest wyjątkowo prosta, a wyświetlanie poszczególnych funkcji nadzwyczaj przejrzyste. Wybór celu jak i planowanie trasy jest łatwe i przede wszystkim nie zabiera wiele czasu.
Tagi: Gps, Nawigacja, Lark


Polecamy strony: