Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

GSM

HTC Touch Diamond
HTC Touch Diamond to najbardziej zaawansowany technologicznie telefon na rynku. Wyposażony w 2,8 calowy ekran dotykowy, łączność HSDPA 7,2 Mb/s i HSUPA, nową przeglądarkę internetową umożliwiającą powiększanie i przesuwanie obrazu witryny jedną ręką oraz automatyczne przeglądanie treści zoptymalizowanych do rozdzielczości ekranu telefonu. Touch Diamond, oprócz funkcji przeglądania sieci, wykorzystuje też nową, opracowaną przez HTC aplikację YouTube, umożliwiającą przeglądanie treści wideo stworzonych przez użytkowników.
 ROKR E8
Telefon zdobył sobie przydomek “muzycznego kameleona”, który zawdzięcza unikatowej technologii ModeShift™. Dzięki niej wystarczy nacisnąć tylko jeden klawisz, aby przekształcić telefon w odtwarzacz muzyczny lub aparat cyfrowy. W każdym trybie wyświetlają się tylko potrzebne klawisze, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia. Kółko nawigacyjne FastScroll™ pozwala wygodnie przeglądać zasoby muzyczne (tryb muzyczny), kontakty, kalendarz (tryb telefonu) i multimedia. Atutem telefonu jest doskonały przestrzenny dźwięk oraz rozbudowana do 2GB pamięć wewnętrzna. Dodatkowo można ją rozbudować za pomocą karty microSD. ROKR E8 jest również wyposażony we wbudowane radio FM oraz oprogramowanie umożliwiające rozpoznanie odtwarzanej piosenki.
Tagi: Motorola
Propozycja Plusa jest kierowana zarówno do jego obecnych, jak i przyszłych klientów oraz abonentów konkurencyjnych sieci GSM.
Samsung S7330
Soul to kolejny model Samsunga, przeznaczony dla każdego. W porównaniu z innymi telefonami, model ten ma być tani.
Tagi: Samsung
Firma Toshiba uważa, że stworzyła chip, który umożliwi wyświetlanie na komórce obrazu video, z jakością jaka będzie dorównywać obrazowi namonitorach LCD. Chip będzie można wykorzystać w telefonach, odtwarzaczach multimedialnych oraz prznośnym sprzęcie. Firma poinformowała, że ulepszyła algorytm używany w chipach, dzięki czemu może je zminiaturyzować o 50 \%. Chipy mają wejść do produkcji od 2011 r. – przyjdzie więc nam jeszcze nieco poczekać…
Tagi: Toshiba
Pojawienie sie iPhona w naszym kraju nastąpi 22 sierpnia, natomiast w Rosji będą musieli jeszcze poczekać prawdopodobnie do 2009 roku, jak podaje serwis Vedomosti.
Tagi: Apple, IPhone
Firma Infotrends, zajmująca się między innymi badaniami rynku fotograficznego, w komunikacie prasowym podała informację, iż do 2012 roku na świecie będzie 1,3 miliarda telefonów komórkowych, posiadających zaawansowane funkcje fotograficzne.
OTE 227 Butterfly to nowy model telefonu komórkowego firmy Alcatel. Producent jak zawsze nie zaszalał z przeładowaniem dodatkowych funkcji ale zadbał o design. Model posiada 1,5 calowy wyświetlacz i bateri, która wytrzyma 10 h pracy bez przerwy. Obudowa została ozdobiona kwaituszkami a także fruwającymi motylkami.
Tagi: Alcatel
Firma LG chce wyposażyć swoje telefony komórkowe w system dźwięku przestrzennego Dolby Mobile. Firma będzie pierwszym dostawcą tych modeli, które będą przeznaczone do sprzedaży na całym świecie. Owy system oferuje nam programy poszerzania bazy stereo. Piewszym modelem z systemem Dolby Mobile był Sharp SH905i . Lg z nowym systemem pojawią się w 4 kwartale roku bieżącego.
Tagi: LG
Samsung i8510
Samsung przedstawił nowy telefon i8510 wyposażony w 8-megapikselowy aparat oraz 16 GB pamięci, WiFi i GPS.
Tagi: Samsung


Polecamy strony: