Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

iCloud od 12 października

Apple zapowiedziało, że 12 października udostępni iCloud - zestaw darmowych usług współpracujących z telefonami iPhone, tabletami iPad, odtwarzaczami iPod touch, komputerami Mac i komputerami PC.

iCloud przechowuje muzykę, zdjęcia, aplikacje, kontakty, kalendarze, dokumenty i inne treści w aktualnej postaci na wszystkich urządzeniach użytkownika. Oznacza to, że gdy jakaś treść zmienia się na jednym urządzeniu, wszystkie pozostałe są automatycznie i bezprzewodowo aktualizowane.

W skład iCloud wchodzą iTunes in the Cloud, iTunes Match, Photo Stream, Documents in the Cloud, sklepy App Store i iBookstore, iCloud Backup, byłe usługi MobileMe - Contacts, Calendar i Mail, a także aplikacje Find My iPhone i Find My Friends.

Użytkownicy iPhone'ów, iPadów i iPodów touch opartych na systemie iOS 5 (premiera tego samego dnia) oraz komputerów Mac z systemem OS X Lion z ważnym Apple ID będą mogli pobierać za darmo iCloud od 12 października.

Korzystanie z iCloud na komputerze PC będzie wymagać systemu Windows Vista lub Windows 7.

Na swoje maile, dokumenty i kopie zapasowe użytkownicy iCloud otrzymają 5GB darmowej przestrzeni, do której nie zalicza się ani muzyki, programów telewizyjnych, aplikacji i książek kupionych w sklepach Apple, ani miejsca wymaganego przez Photo Stream. Za dodatkowe 10GB trzeba będzie zapłacić 20 dolarów rocznie, za 20GB - 40 dolarów, a za 50GB - 100 dolarów.


Tagi: Apple, Icloud
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: