Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Synology DiskStation DS712+

Stacja Synology® DiskStation DS712+ stanowi wydajne, skalowalne i w pełni funkcjonalne rozwiązanie pamięci sieciowej, które spełnia wymagania małych i średnich firm w zakresie efektywnej centralizacji ochrony danych, usprawnienia zarządzania danymi oraz szybkiego skalowania pojemności pamięci przy minimalnym nakładzie pracy związanej z konfigurowaniem i zarządzaniem.

Najważniejsze cechy

●Odczyt: 180,91 MB/s, Zapis: 105,59 MB/s1

●Obsługa 2 sieci LAN z przełączaniem awaryjnym i agregacją łączy (Link Aggregation)

●Mała, ale skalowalna — maksymalnie 7 dysków w połączeniu ze stacją Synology DX5102

●Obsługa iSCSI jako rozwiązania do wirtualizacji

●Działa z systemem Synology DiskStation Manager (DSM)

Wysoka wydajność i wysoka dostępność danych

Po włączeniu funkcji Link Aggregation serwer Synology DS712+ pozwala uzyskać średnią szybkość zapisu 105,59 MB/s w konfiguracji RAID 1 w środowisku Windows i średnią szybkość odczytu 180,91 MB/s1. Obsługa 2 sieci LAN z przełączaniem awaryjnym oraz możliwość wymiany dysków bez wyłączania urządzenia zapewniają ciągłość działania w razie konieczności wymiany dysku lub nieoczekiwanej awarii sieci. Realizacja newralgicznych zadań w firmach wymaga solidnych podstaw, dlatego stacja Synology DS712+ oferuje wysoką wydajność w połączeniu z wysoką dostępnością danych — dane są dostępne zawsze, gdy są potrzebne.

Elastyczne zarządzanie macierzami RAID

Funkcja Synology Hybrid RAID (SHR) automatycznie tworzy optymalny wolumen RAID z ochroną danych w oparciu o zainstalowane dyski twarde. Jednocześnie wyeliminowano konieczność użycia dysków twardych o identycznej wielkości, pozostawiając przy tym możliwość ręcznej konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników.

Opcja Wiele wolumenów w macierzy RAID umożliwia utworzenie kilku wolumenów w strukturze RAID, co jest elastycznym i efektywnym sposobem na zarządzanie miejscem na wszystkich dostępnych dyskach twardych. W przypadku konieczności rozszerzenia wolumenów, wystarczy za pomocą interfejsu użytkownika przydzielić większą ilość miejsca, a program DSM wykona resztę czynności, nie powodując żadnych zakłóceń w działaniu usługi.

iSCSI i gotowość do wirtualizacji

Dzięki obsłudze protokołu iSCSI w DSM, Synology DS712+ stanowi bezproblemowe rozwiązanie dla serwerów wirtualizacji, takich jak VMware, Hyper-V i Citrix. Jest to doskonała alternatywa dla sieci pamięci masowych (SAN) do zastosowań w przedsiębiorstwach. Dostępny i ekonomiczny interfejs iSCSI umożliwia użytkownikom z małych i średnich firm konsolidowanie pamięci masowej w macierzach pamięci masowej w centrach danych i udostępnianie hostów, z których można korzystać jak z lokalnych dysków.

Mała i ekonomiczna skalowalność do maksymalnie 21 TB

Gdy pojemność pamięci dyskowej stacji Synology DS712+ zostanie wyczerpana, można ją łatwo rozszerzyć przy użyciu jednostki rozszerzeń Synology DX510. Jednostkę Synology DX510 można bezpiecznie połączyć ze stacją Synology DS712+ przy użyciu kabla eSATA ze specjalnie zaprojektowanymi blokowanymi złączami. Przy użyciu jednostki Synology DX510 można rozszerzyć pojemność stacji Synology DS712+ do maksymalnie 21 TB.

Zaawansowane aplikacje biznesowe

Stacja Synology DS712+ działa pod kontrolą uznanego systemu operacyjnego Synology DSM, który oferuje aplikacje i funkcje stworzone specjalnie z myślą o małych i średnich firmach. Wszechstronna obsługa protokołów sieciowych gwarantuje bezproblemowe udostępnianie plików między platformami Windows, Mac i Linux. Integracja z usługą ADS i LDAP w systemie Windows umożliwia szybkie i proste wdrożenie stacji Synology DS712+ w sieciowym środowisku biznesowym bez konieczności ponownego tworzenia kont użytkowników.

Dzięki pakietowi Directory Server może w ciągu kilku minut przekształcić stację DS712+ w serwer katalogów LDAP. Administratorzy IT mogą powiązać inne stacje DiskStation z serwerem katalogów. Dzięki temu samemu pakietowi kont użytkowników katalogu i grup katalogu, pracownicy mogą uzyskać dostęp do wszystkich stacji DiskStation w obrębie usługi.

Obsługa protokołu Windows ACL w modelu DS712+ zapewnia znacznie bardziej precyzyjną kontrolę dostępu i wydajniejsze ustawienia uprawnień, umożliwiające informatykom ustawianie uprawnień dla plików i folderów w DS712+ za pomocą znanego interfejsu użytkownika systemu Windows. Uprawnienia ustawione na liście kontroli dostępu systemu Windows zostaną zastosowane do wszystkich kanałów dostępu, w tym AFP, FTP, File Station, NFS i WebDAV. Bezpieczne uprawnienia zapewnią pracownikom działu IT spokój i pozwolą nie martwić się o żadne luki.

Dostęp do plików internetowych jest uproszczony przez wbudowany serwer szyfrowanego FTP oraz opartego na www eksploratora plików, Synology File Station. Obsługa protokołu HTTPS, wbudowanej zapory sieciowej i autoblokady adresów IP zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas udostępniania plików.

Liczne funkcje dodatkowe pozwalają używać stacji Synology DS712+ zamiast kilku urządzeń sieciowych. Program Synology Web Station z obsługą języka PHP i programu MySQL umożliwia udostępnianie nawet 30 witryn internetowych na jednej stacji Synology DS712+. Program Synology Surveillance Station stanowi centralny interfejs nadzoru środowiska biurowego przy użyciu kamer IP przez sieć. Wbudowany serwer poczty pozwala przekształcić stację Synology DS712+ w dostawcę poczty elektronicznej, a funkcja udostępniania drukarki USB minimalizuje koszty firmy, umożliwiając współużytkowanie drukarki w biurze.

Energooszczędna konstrukcja

Stacje Synology DiskStation są projektowane i konstruowane ze zwróceniem szczególnej uwagi na efektywne zużycie energii. W porównaniu z typowymi serwerami na komputerze stacja Synology DS712+ zużywa tylko 27,5 W podczas pracy. Obsługa funkcji Wake On LAN/WAN i zaplanowanego włączania oraz wyłączania pozwala dodatkowo obniżyć zużycie energii i koszty eksploatacji. Funkcję hibernacji i głębokiego uśpienia dysków twardych można konfigurować w taki sposób, aby dyski były automatycznie przełączane w tryb hibernacji po upływie określonego czasu nieaktywności systemu. Pozwala to nie tylko oszczędzać energię, ale sprzyja także wydłużeniu żywotności dysków twardych.

Wszystkie produkty firmy Synology są wytwarzane z części zgodnych z dyrektywą RoHS oraz pakowane w materiały nadające się do ponownego przetworzenia. Firma Synology poczuwa się do globalnej współodpowiedzialności za środowisko naturalne i nieustannie pracuje nad tym, aby zredukować niekorzystny wpływ wytwarzanych przez siebie produktów na to środowisko.


Tagi: Synology, Nas, Serwer
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: