Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Inne

Inforad: K1 - lokalizator radarów
W listopadzie ubiegłego roku, firma Inforad zaprezentowała urządzenie ułatwiające życie wielu kierowcom. V3 udowodniło, że podróżowanie może być znacznie przyjemniejsze, kiedy znana jest lokalizacja fotoradarów i niebezpiecznych stref.
Tagi: Inforad, Auto
Epson skaner Perfection V300 Photo
EPSON Perfection V300 Photo to idealny skaner dla entuzjastów fotografii. Nowatorska konstrukcja zawiasów pokrywy umożliwiają ich wysuwanie o 25mm, dzięki czemu w prosty sposób można skanować grube dokumenty, książki i obiekty trójwymiarowe.
Tagi: Epson, Skaner
Sony DT 18-55mm f/3.5-5.6 SAM
Sony DT 18-55mm f/3.5-5.6 SAM (SAL-1855) to doskonały standardowy zoom przeznaczony dla ambitnych fotoamatorów. Współpracuje wyłącznie z lustrzankami cyfrowymi Sony (Konica Minolta) z matrycą APS-C. Stanowi idealne uzupełnienie teleobiektywu Sony DT 55-200mm f/4-5.6 SAM. Zapewnia rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Nominalny zakres ogniskowych to 18-55 mm, natomiast z lustrzanką APS-C (A230, A330, A380, A700) uzyskamy zakres ogniskowych 27-82.5 mm (ekwiwalent dla małego obrazka). Pole widzenia wynosi od 29 do 76 stopni.
Tagi: Sony, Obiektyw
Sony HDR-XR520VE kamera cyfrowa
Kamery z dyskami twardymi są obecnie najbardziej praktycznym rozwiązaniem dla video amatorów, ponieważ nie trzeba się już martwić o kasety miniDV czy płyty DVD, które przecież kosztują. Dysk twardy gwarantuje wielogodzinną rejestrację filmów oraz nie wymaga żadnych kosztów dodatkowych.
Rekord Guinnessa - Ossolineum sprzedało na dworcach 6186 książek
6186 popularnonaukowych i naukowych książek sprzedało w ciągu 100 godzin wydawnictwo Ossolineum na dworcach kolejowych we Wrocławiu, Katowicach, Opolu i Częstochowie. Tym samym ustanowiono rekord Guinnessa w nieistniejącej dotychczas kategorii nieprzerwanej sprzedaży książek.
Nowe rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów
3 czerwca wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 kwietnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów w Polsce.
Tagi: Prawo, Przepisy
Nowy produkt firmy ArcaBit - pakiet antywirusowy
ArcaBit - pakiet antywirusowy ArcaVir na napędzie pendrive. Dzięki temu innowacyjnemu produktowi użytkownik może przeskanować komputer z poziomu napędu pendrive zanim uruchomi system operacyjny.
Windows 7 w październiku
Microsoft zapowie wersję RTM systemu Windows 7, która gotowa będzie 23 lipca. Ostateczna wersja systemu ma być dostępna już 22 października.
Tagi: Windows7, System
Wojna Polsko-Ruska OST
Ścieżka dźwiękowa do adaptacji współczesnej powieści Doroty Masłowskiej. "Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną", "pierwszą polską powieść dresiarską", Masłowska napisała jeszcze w liceum. Opublikowana w 2002 roku książka stała się bestsellerem, ale i tematem licznych dyskusji. W głównej warstwie narracyjnej "Wojna..." opowiada o przygodach dresiarza Silnego z pięcioma kolejnymi dziewczętami. Jednocześnie stanowi nadrealistyczną alegorię polskiej tożsamości narodowej w rzeczywistości małego miasta w województwie pomorskim. Wątki kryminalne przeplatają się w niej z nadzwyczaj dojrzałą egzystencjalną refleksją.
Tagi: Płyta, Cd
Disney Channel
Najchętniej oglądaną dziecięcą stacją tematyczną jest Disney Channel, którą codziennie chociaż przez chwilę ogląda ponad 500 tysięcy osób w wieku 4 - 15 lat.
Tagi: Disney, Telewizja


Polecamy strony: