Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Inne

Medyczny tablet
Medyczny tablet PC Arbor M1256 na tle innych tego typu urządzeń wyróżnia się wbudowaną nawigacją GPS oraz łącznością z sieciami telefonii komórkowej.
Tagi: Arbor, Atom, Rfid
Stacja pogodowa Oregon Scientific I600
Elektroniczny doradca w pracach ogrodniczych Planowanie prac w ogrodzie wymagają nie tylko znajomości roślin czy gleby, ale także warunków atmosferycznych. Rzetelna informacja o prognozie pogody daje możliwość podjęcia dobrej decyzji o wyborze optymalnych terminów sadzenia roślin dla poszczególnych gatunków. W odpowiedzi na te potrzeby firma Oregon Scientific stworzyła nową stacje pogodową I-600 umożliwiającą sprawdzenie 5-cio dniowej prognozy pogody dla 2000 miast na całym świecie.
Nowa seria Vigorów marki DrayTek
DrayTek, przedstawia nową serię szerokopasmowych routerów. Urządzenia Vigor 2110 i 2110n wyposażono w serwer VPN, port USB, narzędzia do zarządzania pasmem oraz QoS, które gwarantują niezawodną pracę i bezpieczny dostęp do Internetu dla wielu komputerów w sieci.
Tagi: DrayTek, Vigor, Router
ATEN wprowadza pierwszy na świecie przełącznik KVM Dual Rail
ATEN International, wprowadza pierwszy na świecie przełącznik KVM z dotykowym wyświetlaczem LCD – KL3116T z serii ALTUSEN. Model KL3116T to zintegrowana konsola LCD i przełącznik KVM. Umożliwia bezpieczny dostęp do 16 serwerów, posiada także podwójny interfejs USB lub PS/2. Urządzenie zajmuje przestrzeń tylko 1U w szafie rackowej.
Tagi: ATEN, Lcd, KVM
Megapikselowa  kamera IP ACTi z kodekiem H.264
FEN - ACTi zaprezentował megapikselową kamerę IP TCM-4301. Urządzenie doskonale sprawdzi się w systemach, w których liczy się precyzyjne odwzorowanie nawet najmniejszych szczegółów monitorowanego obszaru.
Tagi: Fen, Kamera
NETGEAR - BEZPIECZEŃSTWO I WYSOKA WYDAJNOŚĆ DZIĘKI NOWEJ SERII URZĄDZEŃ ZABEZPIECZAJĄCYCH UTM
NETGEAR wprowadza na rynek serię urządzeń zabezpieczających przed atakami sieciowymi NETGEAR ProSecure™ UTM, stworzoną dla małych biur, które wymagają najwyższej klasy zabezpieczeń i wydajności. Seria ProSecure™ UTM składająca się z modeli UTM10 i UTM25 wykorzystuje technologie wiodących partnerów w zakresie bezpieczeństwa i chronione patentami mechanizmy skanowania strumieniowego firmy NETGEAR.
iPhone terminalem płatniczym
Firma Inner Fence dzięki aplikacji, którą wprowadziła amerykańska grupa programistów, osoby pracujące „w terenie" nie muszą już pobierać opłat w postaci gotówki. Dzięki Credit Card Terminal za pomocą iPhone'a lub iPoda touch możliwe jest pobieranie opłat obciążających nie tyle portfele, co karty kredytowe lub debetowe petentów.
Tagi: Apple, Iphone
Funai T5D-D8482DB
W maju pojawi się na polskim rynku nowe wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie nagrywarkę DVD, magnetowid oraz dysk twardy. Nosi ono oznaczenie T5D-D8482DB i powinno zainteresować m.in. osoby szukające prostego sposobu na "zdigitalizowanie" materiałów przechowywanych na kasetach VHS.
Tagi: Funai, Vhs, Dvd
Kolorowe urządzenia wielofunkcyjne
Firma Ricoh Polska wprowadziła do sprzedaży dwa nowe urządzenia wielofunkcyjne - Aficio™ SP C231SF i Aficio™ SP C232SF. Urządzenia zapewniają możliwość kopiowania, drukowania, skanowania w kolorze i faksowania dokumentów formatu A4. Druk i kopiowanie z prędkością 20 stron na minutę gwarantuje wysoką produktywność w biurze. SP C231SF i SP C232SF doskonale nadają się dla grup roboczych i małych biur, charakteryzują się łatwością obsługi i najnowszymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa.
Tagi: Aficio, Ricoh
ESET Smart Security 4.0 BOX
ESET Smart Security chroni przed wirusami, końmi trojańskimi, robakami internetowymi, rootkitami, backdoorami, adware oraz przed próbującym wykraść poufne dane programami typu spyware. Program sprawdza w czasie rzeczywistym wszystkie otwierane, uruchamiane i zapisywane zbiory. Ochronę przed zagrożeniami z Internetu zapewnia sprawdzanie wszystkich pobieranych plików i przeglądanych stron www. Sprawdzana jest również cała poczta elektroniczna w programach MS Outlook i Outlook Express, w tym również poczta pobierana z serwerów Exchange. Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji program potrafi samodzielnie wykryć i zablokować zupełnie nowe zagrożenia.


Polecamy strony: