Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Inne

OKI prezentuje MC860
Firma OKI zaprezentowała nowe urządzenie wielofunkcyjne - MC860. Zapewnia one korzystne cenowo wydruki formatu A4 oraz A3.
Wyprawa na kraniec świata.
Jak naprawdę wygląda noc polarna? Dlaczego na Biegunie niebo oblewa się zieloną poświatą i czaruje widokiem? I jak to jest, stanąć oko w oko z niedźwiedziem polarnym?
SMART z napędem elektrycznym w 2009 r.
SMART planuje rozpoczęcie produkcji modelu fortwo z napędem elektrycznym już w tym roku.
Kieszonkowa kamera wideo VADO HD
Kompaktowa, kieszonkowa kamera wideo nagrywa w HD i umożliwia odtwarzanie w telewizorach HDTV za pośrednictwem HDMI.
AVG przejmuje Sana Security
Produkty zapewniające bezpieczeństwo danych osobowych w Internecie oraz rozwiązania ochrony własności intelektualnej poszerzają wachlarz oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo firmy AVG, torując drogę AVG Technologies do Doliny Krzemowej.
Tagi: Avg, Sana
Sprzetowa platforma ochrony praw autorskich multimediów HD
S3 Graphics przedstawiła sprzętową platformę szyfrowania do ochrony praw autorskich wideo HD, z wykorzystaniem procesora grafiki Chrome™ i LSI Fujitsu Microelectronics.
Własna firma -  wystarczy złożenie jednego wniosku
Od 31 marca 2009 roku zacznie obowiązywać tzw. zasada jednego okienka, dzięki której do założenia firmy wystarczy złożenie jednego wniosku - przypomniało Ministerstwo Gospodarki
CASIO G-5500MC-8DR
Głównym celem Casio było stworzenie zegarka, którego nie można zniszczyć. Wychodząc od tak prostego i jedynego w swoim rodzaju marzenia , w chwili, gdy świat przeżywał szczyt popularności zegarków analogowych, w roku 1983 roku CASIO stworzyło G-SHOCK Pierwszy model to DW-5000C (dziesięć lat później w 1993 roku powrócił jako DW-1983), który nie został w ówczesnych czasach doceniony ze względu na swą zbytnią śmiałość. Litera "G" umieszczona w nazwie oznacza "grawitację", bowiem odporność G-SHOCK`a została potwierdzona testami na ponad 200 prototypach, które zrzucano z dachów domów, aby udowodnić ich wytrzymałość i trwałość. Popularność G-SHOCK`a rośnie w oszałamiającym tempie dzięki reklamówkom w telewizji amerykańskiej. Pokazano w nich hokeistów, którzy używają zegarka G-SHOCK zamiast krążka do gry, prezentując w ten sposób niezniszczalność tego zegarka. G-SHOCK nadal kontynuuje swoją ewolucję.
Wieczna latarka
Latarka zasilana energią słoneczną z wmontowanych paneli może po naładowaniu świecić nawet 4 godziny. To wystarczy do normalnego użytkowania, a zysk jest niebagatelny - można na zawsze pożegnać kosztowne baterie!
Odliczanie w NASA
Prom kosmiczny Discovery stoi już na platformie startowej i czeka na start do jednego z ostatnich lotów amerykańskich wahadłowców w kosmos.


Polecamy strony: