Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Inne

Zeemote idzie jak burza
Bezprzewodowy pilot firmy Zeemote stał się bardzo popularny. Urządzenie służy do gier na komórki i przystosowane jest dla telefonów Sony Ericsson, Nokia, LG, Motorola, Samsung.
Nike Hindsight
Firma Nike przedstawiła pomysł na okulary, które będą mogły zwiększyć pole widzenia o 25 stopni. Okulary miałyby zostać stworzone z myślą o kierowcach rowerów oraz motorów, umożliwiając szybsze zobaczenie nadjeżdżającego samochodu. Takie rozwiązanie zapobiegłoby konieczności obracania głowy w celu obejrzenia się do tyłu. Koncepcja ta ma sporą sznasę na realizację i trafienie do masowej produkcji.
Tagi: Nike
Nowe głośniki Creative GigaWorks T40 i T20 series II
Profesjonalnie zaprojektowane i dostrojone, nowe głośniki 2.0 firmy Creative bazują na konstrukcji i najwyższej klasy komponentach wielokrotnie nagradzanych poprzedników.
Głośniki Creative GigaWorks T3 - precyzja i styl
Creative zapowiada wprowadzić na rynek zestaw głośników Creative GigaWorks® T3, zaprojektowanych dla najlepszego brzmienia muzyki.
Parrot DS1120 - zestaw stereo hi-fi
Firma MIP wprowadziła do swojej oferty stereofoniczny system dźwiękowy Hi-Fi firmy Parrot DS1120 obsługujący standard Bluetooth. System Parrot DS1120 to nowy bezprzewodowy zestaw stereo hi-fi, który współpracuje z dowolnym źródłem dźwięku obsługującym technologię Bluetooth (A2DP). Zestaw umożliwia zdalne odtwarzanie utworów muzycznych, niezależnie od tego czy pochodzą z komputera, odtwarzacza MP3 czy telefonu komórkowego. Dzięki niemu bez zbędnych kabli w każdym miejscu można słuchać ulubionej muzyki.
Tagi: Parrot, Hi-fi
Alnet Systems - programy do monitoringu
FEN poszerza ofertę rozwiązań do monitoringu wizyjnego: Jeden z czołowych w Polsce dystrybutorów sprzętu IT z wartością dodaną – Konsorcjum FEN - podpisał umowę o współpracy z firmą Alnet Systems, która zajmuje się tworzeniem systemów cyfrowej rejestracji obrazu i dźwięku. W ten sposób FEN wzbogacił swoją ofertę monitoringu wizyjnego o dwa nowe programy: VDRS dla kamer analogowych oraz NetStation – wersję przeznaczoną dla kamer IP.
Słuchawki VEDIA SRS-210BS, niebieska rewolucja
Vedia S.A. spółka notowana na rynku New Connect, zaprezentowała nowe słuchawki SRS-210BS, wykorzystujące transmisje danych bleutooth 2.0. Słuchawki posiadają specjalny chip firmy Wolfson wzmacniający dźwięk i polepszający jego jakość.
Stacje dokujące Unitek - wszystko w jednym miejscu
Nowe stacje dokujące Unitek w ofercie FEN. W ofercie Konsorcjum FEN – jednego z czołowych dystrybutorów IT z wartością dodaną (VAD) w Polsce – pojawiły się dwa modele stacji dokujących marki Unitek z wbudowanymi czytnikami kart pamięci i dodatkowymi portami USB.
Obama jako ozdoba BlackBerry
Czas wyborów w USA zbliża sie do momentu rozwiązania. Formy promowania swoich kandydatów przejawiają sie w najróżniejszy sposób.. Robert Sareth, projektant z Las Vegas zaproponował specjalną obudowę dla telefonu BlackBerry. Inspiracją tym razem był nikt inny jak kandydat Demokratów - Barack Obama. Sam projekt prawdopodobnie nie wejdzie tak szybko do produkcji masowej a na pewno nie przed wyborami. Ma to swoje plusy gdyż w razie porażki tego kandydata firma nie narazi sie na problemy z jednostronnością.
Tagi: BlackBerry
Sherwood BDP-5003
Model 5003 odtwarza obraz w pełnym HD przy częstotliwościach 60Hz i 24Hz, ma też złącze HDMI 1.3 oraz port USB. Pewną niespodzianką tego ekonomicznego modelu jest brak zgodności ze standardem BD-Live. Usługa ta może jednak sie pojawić gdyż producent wydając uaktualnienie oprogramowania doda tą funkcję do software. Premiera nowego Sherwooda w listopadzie, cena jest naprawde kusząca i wynosi 300 dolarów.
Tagi: Sherwood


Polecamy strony: