Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Inne

AV od Panasonic - SA-BX500
Na targach CEDIA, Panasonic przyjechał z nowym AV SA-BX500. Zestaw korzysta z systemów takich jak bi-amplification czy bi-wiring. Całość posiada 7 x 130 watów, łącza HDMI (3 wejścia, jedno wyjście) gotowe na 1080p, HDMI-CEC, system Viera link, kompatybilność z Dolby True HD i DTS-HD MA, a także symulację 7.1-kanałowego surround przy pomocy systemu 5.1-kanałowego co daje naprawde imponujące wrażnie odsłuchowe. Sprzęt dostępny od października w cenie $799 (1866 zł).
Tagi: Panasonic
4,8-calowy tablet internetowy Archos 5 już w sprzedaży
Nowy produkt intryguje swym wyglądem i zastosowaniem, nie dziwi wiec, że trudno będzie się mu. Nie jest to może najbardziej niezwykłe urządzenie tego lata ale napewno da nam wiele zadowolenia. Zapeni nam to układ oparty na procesorze ARM Cortex tablet Archos 5. Sprzęt jest już gotowy do sprzedaży przez internet. Ceny kształtują się następująco: wersja 60 GB za $350 (840 zł), 120GB za $400 (960 zł) i 250GB za $450 (1080 zł). Nie mogło być jeszcze taniej.
System głosików „Pea Speaker”
System wyglądem przypomina postawioną na sztorc łupinę groszku. Urządzenie odporne jest na rzucanie oraz upadki. W każdą kulkę wbudowano 7 głośników, które połączone są ze sobą przy pomocy bluetootha. Tylko jeden z nich ma możliwość kontrolowania pozostałych.Narazie cena i dostępność nie są znane. Jeśli pomysł przypadnie do gustu, będzie można liczyć na szybkie realizacje zamówień, znając możliwości Chin.
Rozpocznij dzień od zmiany humoru
Nowy gadżet “Eye Candy” potrafi zmnienić nasze nastawienie przy użyciu technologii sensorów, w celu naturalnego emitowania obrazu do naszych myśli. W cukierku zostały umieszczone rezonatory, dzięki którym informacja transmitowana jest z języka do naszego mózgu. Producent gadżetu przewidział sześć wariantów: relaks, towarzyski, wzmacniający osobowość, medytacja, komfort i koncentracja.
Słuchawki Shure SE102MPA z izolacją dźwięku
Firma Shure zaprezentowała słuchawki skierowane dla użytkowników smartfonów i iPhonów. Urządzenie posiada symbol SE102MPA i oferowane jest w pakiecie z wymienialnymi nakładkami oraz adapterem jack MPA. W słuchawkach została zastosowana technologia poprawiająca jakość dżwięku.
Tagi: Shure
Urządzenia te nie prezentują się zbyt cudownie przed fanami wysokiej rozdzielczości. Mimo swych niewielkich rozmiarów oraz estetyczności oferują obraz tylko w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Kieszonkowe projektory mają szansę na zrewolucjonizowanie podejścia do przenosnych odtwarzaczy filmów. Prędzej czy tez później wejdą na drogę HD. Projektorami zaczęły się interesować duże firmy, takie jak: Samsung, Motorola czy też Sony Ericsson.
Xbox 360: obniżki w Japonii, USA i Europie
Cena Xboxa360 w Japoni ma spaść o jedną trzecią. Za owy model będzie trzeba zapłacić 19800 jenów czyli 410 zł. Spadek ceny zapewne podetnie skrzydła konsoli Wii, której cena wynosi 25000 jenów czyli 520 zł. Spadki cen na dalekim wschodzie będą dawały efekt spadku cen także w USA i Europie. Serwis informacyjny Nikkei podaje, że ceny innych modeli także mają zostać obniżone.
Tagi: Xbox
Firma gear4 na targach IFA 2008 zaprezentowała nowe nadajniki FM, które są przeznaczone dla iPodów. AirZone FM „Follow Me” oraz CarDock FM „Follow Me” są nadajnikami FM dla większości rodzajów iPodów a także dla i Phona. Follow Me dostraja nadajniki oraz radio na najlepszą dostępną częstotliwość. Oprócz tego nadajniki posiadają RDS, pokazując na wyświetlaczu radia aktualny tytuł piosenki.
Tagi: IPod
Bezprzewodowy dźwięk w 20 głośnikach!!!
Na targach IFA w Berlinie TrekStor przedstawił głośniki komputerowe, które działają w technologii beprzewodowej w odległości do 25 metrów. Każdy z głosników został wyposażony w pokrętło regulacji głosu, jednak przy tym potrzebuje aż 4 baterie AA. Zestaw startowy (2 głośniki + moduł USB) kosztuje w okolicach 74$, a każdy kolejny głośnik to wydatek rzędu 44$.
Słuchawki przeznaczone specjalnie dla graczy
Firma Plantronics poinformowała o nowym zestawie słuchawkowym, który jest przeznaczony dla graczy komputerowych - Gamecom 777. Słuchawki mają przysporzyć sporych wrażeń, dzięki technologii wirtualnego dźwięku 5.1 surround. Model wyposażony został także w mikrofon a na kablu umieszczono kontrolkę głośności.


Polecamy strony: