Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Inne

Sonos ZP 90 i ZP 120
Firma Sonos wzbogaciła linię swoich odtwarzaczy-pilotów o dwa modele. Model ZP 90 jest podkręconym modelem ZP 80. Podobnie wygląda sytuacja z ZP 120 i ZP 100. Nowe modele posiadają technologię SonosNet 2.0. ZP 120 jest znacznie mniejsza i lżejsza od swojego poprzednia ZP 100. Firma oferuje takżw darmowe ściąganie ze stron eMusic, Classical i LiveDownloads.com muzyki. Nowe modele będą doępne w cenie 350 i 500 dolarów.
Tagi: Sonos
Sony BDP-S350 i BDP-S550 w Anglii
Dwa modele odtwarzaczy Sony dotarły wreszcie bliżej nas, bo do Anglii. The Digest informuje, iż pomimo tego, że odtwarzacze są ogólnodostępne na wyspach to na ich temat nie ma żadnej inofrmacji na oficjalnej stronie internetowej Sony. Do najciekawszych funkcji tych modeli należy obsługa trybu 24p True Cinema, dźwięk DTS-HD Master Audio i 7.1 a także BD-Live.
Tagi: Sony
Od niedawna istnieje możliwość korzystania z nowego serwisu słownikowego - MegaSlownik.pl, który oferuje użytkowanie z trzech słowników i ponad miliona czterysta tysięcy wyrażeń.
Firma OKI posiada w swoim asortymencie nową, służącą do czarno-białego wydruku drukarkę. Nowy model OKI B6250, aby wydrukować pierwszą stronę potrzebuje na to 9 sekund. Urządzenie pracuje z szybkością 30 stron na minutę.
Tagi: OKI, Drukarka
Firma Hitachi poinformowała o pracami trwającymi nad nową generacją baterii litowo-jonowych, które mają na celu zwiększenie czasu działania urządzeń o 20 \%.
Tagi: Hitachi, Baterie
Firma Dell jest w trakcie testowania nowego odtwarzacza, który być może ma się stać konkurencją dla iPoda firmy Apple.
Tagi: Dell
Wyścigi motocyklowe w poznaniu
Pierwsze zwycięstwo i dwa dni na podium Radka Skalmierskiego z teamu Ready2Race. 12 – 13 lipca podczas zmiennej pogody na asfaltowym torze w Poznaniu odbyły się IV i V runda wyścigów motocyklowych w ramach Mistrzostw Polski. W pucharze SUZUKI GSXR 600 Radek Skalmierski z teamu Ready2Race w pierwszym dniu zawodów stanął na najwyższym podium, a w drugim wyścigu zajął 2 miejsce.
Według źródeł CrunchGear w okoliach października masię pojawić odnowiona wersja czytnika e-booków Kindle.
Tagi: E-book, Kindle
FirmaMTI Micro przedstawiła swoje najnowsze osiagnięcie baterie Mobion, która potrafi wytrzymać 2700 godzin co daje 112 dni przy zmniejszeniu wydajności tylko o 15 \%, gdy zwykła bateria litowo-jonowa traci jej 50 \% w ciagu dwóch lat.
Tagi: Baterie
Centrum medyczne od Intela
Firma Intel postanowiła skierować się w stronę rynku medycznego. Ich nowe urządzenie ma za rolę pełnić funkcję “przewodnika” medycznego.
Tagi: Intel, Medycyna


Polecamy strony: