Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Inne

Bezprzewodowe urządzenie do rozsyłania sygnału
Bezprzewodowe urządzenie do rozsyłania sygnału Belkin, to firma, która na targach CES, zaprezentowała urządzenie rozsyłające bezprzwodowo sygnał o wysokiej rozdzielczości. Niestety koszt urządzenia nie będzie niski, bo 999 dolarów. Ma on umożliwić bezprzewodowe przełączanie się między źródłami sygnału i rozsyłanie materiału w pełnym HD.
Tagi: Belkin
WorldCardUltra to urządzenie, któro wymaga włożenia wizytówki w czytnik, który umieszczony jest na przednim panelu. Urządzenie zostało wyróżnione nagrodą RedDotDesign Award za swoja funkcjonalność, jakość, styl i wzornictwo. Właścicielom Macintoshy urządzenie jest w stanie przenieść dane z wizytówki wprost do książki adresowej.
Kostka do przechowywania danych
Drobo wyglądem przypomina czarna kostkę ale w rzeczywistości to robot do przetrzymywania danych. Inaczej mówiąc Drobo to kieszeń na dyski twarde SATA, których można umieścić tam cztery.
Karta pamięci Memory Stick Micro jest używana w telefonach Sony Ericsson. Do tego czasu dostępna była o pojemności 4 GB, natomiast teraz mamy równiez dostępną wersję 8 GB.
Boeing JHL-40.
Podobno pgłoszono współprace między Boeingiem a kanadyjską firmą SkyHook, która ma dotyczyć stworzenia statku powietrznego do zadań specjalnych.
Tagi: Boeing, SkyHook
Ricoh odnosi sukcesy na targach Drupa 2008
Firma Ricoh po raz pierwszy wzięła udział w targach Drupa, w ramach zaangażowania w rynek druku produkcyjnego, prezentując wiodące rozwiązania technologiczne dla komercyjnych i korporacyjnych zastosowań drukarskich.
Kino domowe Panasonic
Firma Panasonic wprowadziła na rynek kino domowe SC-PTX50, posiadajace port USB oraz stację dokującą dla iPoda. W celu wysokiej jakości dźwięku zastosowano niskiej gęstości bambus w membranach głośników nisko i wysoko tonowych.
Głośniki firmy Edifier
Firma Edifier tworzy głośniki dla pasjonatów wysokiej jakości dźwięku. Głośniki można ze spokojem zaliczyć do górnej półki.
Tagi: Edifier
Podkładka chłodząca od Thermaltake
Konstrukcja podkładki pozwoliła na bardziej efektywną powierzchnię chłodzącą. Zastosowano tu wentylator o średnicy 120 milimetrów, co ma również wpływ na zmniejszenie poziomu hałasu.
Tagi: Thermaltake
Powyższy wyświetlacz został stworzony przez naukowców z ICT Graphics Lab. Być może za jakiś czas każdy z nas będzie miał możliwość pozwolić sobie na holograficzny projektor.


Polecamy strony: