Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Inne

Plextor - czterozatokowy dysk sieciowy PX-NAS4
Plextor przedstawił nowy NAS własnej produkcji - PX-NAS4. Obsługuje on cztery dyski twarde SATA, które umieszczone są w zatokach typu hot-swap. Urządzenie obsługuje dyski o pojemności do dwóch terabajtów, czyli łącznie można na nim przechowywać do 8 TB danych.
Wortmann - tablet z systemem Windows 7
Wortmann stworzył 10" model Terra Pad 1050 oparty o platformę Intel Pine Trail, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Home Premium.
PCI-Express 3.0
PCI Special Interest Group, organizacja odpowiedzialna za rozwój interfejsu PCI-Express, opublikowała finalną wersję odsłony 3.0 tego standardu.
Apacer HDD USB 3.0
Apacer wypuszcza na rynek zewnętrzny HDD z interfejsem USB 3.0
Tagi: Apacer, Hdd, Dysk
Zewnętrzna nagrywarka Blu-ray I-O Data BRP-US6
I-O Data przygotowała kolejną nagrywarkę Blu-ray typu slim, która najpierw trafi na rynek japoński.
Hitachi 3 TB.
Hitachi rozpoczęło produkcję 3 TB dysków twardych
Tagi: Hitachi, Dysk
Odtwarzacz blu-ray Disc Sony BDP-S770
Pełne wrażenia 3D w domu i błyskawiczny dostęp do treści z Internetu Wi-Fi, obsługa telefonem iPhone, przeglądarka bazy danych o rozrywce (Gracenote), klient DLNA Oglądanie filmów z płyt Blu-ray Disc 3D Sterowanie funkcjami odtwarzacza Blu-ray Disc za pomocą telefonu iPhone / iPoda Touch Łatwe łączenie się z Internetem dzięki wbudowanej sieci Wi-Fi
SSD od Intela - taniej !
Przedstawiciele koncernu Intel zapowiedzieli zmiany w ofercie napędów typu SSD, które uwzględniają obniżenie cen oferowanych dotychczas na rynku konsumenckim napędów o pojemnościach 40, 80 i 160 GB.
Tagi: Ssd, Intel, Dysk
19-calowy wyświetlacz e-papier  LG
Podczas odbywających się w Japonii targów FDP International 2010/Green Device 2010 korporacja LG Display zaprezentowała dwa nowe elastyczne wyświetlacze z e-papieru.
Tagi: E-papier, LG
NVIDIA GeForce GTX 560 w 2011
Nvidia zapowiedziała kolejną kartę z serii 500. Do znanej nam już karty GeForce GTX 580 (następcy GeForce 480), dołączy NVIDIA GeForce GTX 560 (następca NVIDIA GeForce GTX 460).


Polecamy strony: