Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

HP ePrint

HP ePrint to połączenie komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów, a nawet smartfonów z drukarkami oczywiście jest to połączenie bezprzewodowe, które daje możliwość korzystania z drukarek oddalonych nawet o tysiące kilometrów od siebie, usługa ePrint jest całkowicie darmowa.

Technologia ePrint firmy HP wykorzystuje możliwości nowoczesnych urządzeń pozwalających nie tylko na obsługę różnorakich dokumentów, ale także wysyłanie poczty elektronicznej. Firma HP rozwiązała problem, tworząc możliwość dostępu do drukarki z dowolnego miejsca i systemu, bez konieczności posiadania bezpośredniego połączenia z urządzeniem i odpowiednich sterowników. Stworzono usługę zdalnego dostępu do drukarek poprzez e-mail, a noszącą nazwę ePrint.

Po zakupie drukarki obsługującej funkcję ePrint, użytkownik instaluje ją w domu lub biurze i podłącza do prądu oraz sieci. Do standardowej pracy nie jest wymagany dostęp do internetu. Drukarki mogą być podpięte do komputera przez złącze USB lub łączyć się z siecią za pomocą Wi-Fi 802.11b/g/n. Po zainstalowaniu sterowników można z nich korzystać jak z klasycznych, znanych do tej pory urządzeń uniwersalnych - skanują i drukują.

Jeśli użytkownik chce skorzystać z usługi zdalnego drukowania ePrint, przy procesie instalacji drukarki trzeba wejść na stronę www.hpeprintcenter.com i zarejestrować posiadane urządzenie. Po podaniu odpowiedniego kodu otrzymamy indywidualny adres e-mail dla... drukarki. Dzięki temu niepowtarzalnemu adresowi można przystąpić do wykorzystywania urządzenia w niemal dowolny sposób. Adresy są generowane losowo przez system HP, aby nie narażać użytkownika na przypadkowe użycie wymyślonego przez niego adresu do nieuprawnionych działań. Uzyskany adres e-mail w usłudze ePrint można przekazać współpracownikom oraz zaufanym osobom. W ten sposób zapewnimy wybranym użytkownikom dostęp do drukarki z dowolnego urządzenia oraz miejsca na świecie. Kompatybilne z usługą ePrint urządzenia wielofunkcyjne i drukarki bardzo łatwo przystosowuje się do pracy. Wystarczy na przednim panelu wcisnąć przycisk Wireless (Bezprzewodowe) i z menu wyświetlanego na ekraniku wybrać Web Services (Usługi sieci Web). Z poziomu tego menu można nie tylko uruchomić dostęp do usługi ePrint, ale także podejrzeć adres e-mail przypisany do urządzenia, a także wydrukować stronę informacyjną.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: www.hp.com/go/ePrintCenter.

drukarki z HP ePrint:

HP Photosmart 5510 WiFi

HP DeskJet 3050 WiFi

HP OfficeJet Pro 6500A Plus WiFi

HP OfficeJet Pro 7500A A3 WiFi

HP Color LaserJet Pro 100 M175nw

HP OfficeJet Pro 8500A Plus WiFi

HP LaserJet M1536dnf MFP

HP DesignJet T790 24'' ePrinter

HP Designjet T1300 44" PS ePrinter


Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: