Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

ReferendumACTA - http://referendumacta.pl

Trzech wrocławskich studentów chce doprowadzić do referendum w sprawie ratyfikacji przez Polskę międzynarodowej umowy ACTA.

Akcja zorganizowana przez wrocławskich studentów rozwija się błyskawicznie. Tylko w ciągu jej pierwszych dwóch dni wnioski ws. referendum pobrało ze strony ReferendumACTA.pl. 400 tys. osób.

"Referendum jest to forma inicjatywy obywatelskiej, na wniosek minimum 500 tysięcy obywateli którzy są pełnoletni i mają pełne prawa wyborcze. Pod wnioskiem musi być zawarte imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel oraz podpis. Podpisując listę popierającą referendum nie odpowiadamy na pytanie zawarte w liście, ponieważ na to pytanie odpowiadamy dopiero idąc na referendum. Jeżeli dojdzie do referendum i weźmie w nim udział 50\% obywateli uprawnionych do głosowania, wtedy decyzja obywateli nie jest tylko opinio-dawstwem, ale ma moc wiążącą, z którą Rząd musi się liczyć. Jest to nasza jedyna szansa, aby pokazać obecnemu Rządowi oraz premierowi Tuskowi, że cierpliwość obywateli ma swoje granice."

zobacz: http://referendumacta.pl/


Tagi: Acta
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: