Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Firma TDK wprowadzi na rynek 1,8-calowy dysk typu Solid State Drive (SSD), wyposażonego w funkcję symetrycznego szyfru blokowego i oferującego prędkość odczytu równą 100 MB/s.
Tagi: TDK, SSD
Firma Hitachi wprowadziła do swej oferty nowe 2,5 calowe dyski twarde. Mowa tu o modelach CinemaStar C5K320 oraz 3,5 calowy dysk CinemaStar 5K500 oferujący pojemność 500 GB. 2,5 calowe dyski oferują pojemność 120, 160, 250 i 320 GB.
Dell jak do tej pory pomimo, że jest uważany za jednego z większych producentów notebooków na świecie nie ma dotąd w swej ofercie mini-notebooka rozmiarów Asusa Eee czy MSI Wind. Nie ma.... ale zaraz będzie miał (subnotebook już w drodze).
Tagi: Dell, Subnotebook
PIĘĆ EUROPEJSKICH NAGRÓD DLA PACKARD BELL
Packard Bell, jedna z wiodących marek technologicznych w Europie, poinformowała dziś o otrzymaniu pięciu prestiżowych nagród Plus X Awards, podczas ceremonii odbywającej się w dniu 20 maja w Kolonii. Plus X Awards to ważne coroczne wydarzenie w branży produktów konsumenckich.
Tagi: Packard Bell
SOUND BLASTER X-FI TITANIUM  Z SUPER-WYDAJNYM PROCESOREM  DŹWIĘKU
Firma Creative przedstawiła dziś karty dźwiękowe Sound Blaster® X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional Series i Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku w grach w systemie Windows XP i Vista na komputerach PC ze złączem PCI Express. Wysoka jakość dźwięku obu kart jest potwierdzona posiadanym certyfikatem THX.
Promocja w NetGear
Firma NETGEAR, Inc., rozpoczęła akcję promocyjną skierowaną do Resellerów. Klient przy zakupie dowolnego przełącznika serii Smart Switch (GS724T, GS748TP, GS108T, GS724AT,GS724TS, GS748TS, GS748T, GS724T, GS716T, FS728TP, FS752TPS, FS752TS, FS750T2, FS728TS, FS726TP, FS726T) otrzyma bezpłatnie bezprzewodową kartę Netgear WN111 o wartości 140 zł netto w cenie rekomendowanej dla Resellera.
Tagi: NETGEAR, Switch
Energooszczędne VIA
Opierając się na sukcesie płyty głównej VIA EPIA PX10000 Pico-ITX, która w ubiegłym roku zyskała ogromną popularność w segmencie rozwiązań zintegrowanych, jako najmniejsza masowo produkowana płyta główna x86 na świecie, nowa płyta VIA EPIA PX5000E uzupełnia ofertę o niezwykłą wydajność elektryczną i cieplną procesora VIA Eden ULV 500MHz, wyróżniającego się maksymalnym poborem energii w wysokości zaledwie 1 W.
Creative USB Sound Blaster X-Fi
Firma Creative wprowadza do sprzedaży Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 - pierwszą kartę dźwiękową ze złączem USB 2.0, która umożliwia łatwe uzupełnienie komputera PC i notebooka o dźwięk najwyższej jakości w standardzie Xtreme Fidelity (X-Fi).
Na targach prezentowane będą najnowsze produkty z serii kompaktowych, w pełni wyposażonych płyt głównych VIA EPIA do systemów wbudowanych, a także specjalistyczne płyty główne przeznaczone dla określonych segmentów rynku oraz kompletne rozwiązania systemowe.
VIA Technologies, jest już daleko za swoimi największymi konkurentami – AMD oraz Intelem – patrząc na wielkość poboru mocy, planuje wprowadzić 45-nanometrowe procesory dopiero w 2009 roku.
Tagi: VIA, Procesor


Polecamy strony: