Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Sound Blaster X-FI
Nowa linia kart Sound Blaster X-Fi będzie oparta na szynie PCI Express. Jak twierdzi Creative nowe karty dźwiękowe będą wolne od wad poprzedników oraz uwzględnione w nich będą uwagi użytkowników.
Firma AMD zamierza wprowadzić na rynek 6-rdzeniowy procesor w drugiej połowie 2009 roku a w 2010 12- rdzeniowy ! Pierwszy ma się ukazać 6-rdzeniowy Istanbul, który będzie współpracował z magistralą HyperTransport 3.0.
Tagi: AMD, Procesor
3Dconnexion wspólnie z dystrybutorem, firmą Veracomp przygotowały zestawy dla ambitnych grafików, które są złożone z manipulatorów 3D oraz książek na temat pracy z programem AutoCAD.
OCZ przedstawiło notebooki do samodzielnego złożenia. Użytkownicy będą mogli stworzyć kompletny system, bazując na szkielecie. Jak do tej pory firma OCZ była znana z pamięci, jednak rozszerzyła swoją ofertę o karty graficzne, zasilacze, karty pamięci oraz napędy SSD.
Tagi: OCZ, Notebooki
W czerwcu na rynek trafi niewielki komputer firmy MSI. Urządzenie to ma się charakteryzować atrakcyjną ceną, która ma stanowić konkurencję dla desktopa Asusa- Eee Box B202. W sieci pojawiły się informacje na temat propozycji tajwańskiego producenta, tym razem należącej do linii Wind.
Tagi: MSI
Płyta z oszczędnym CPU
VIA EPIA PX5000EG to nowa płyta przedstawiona przez firmę VIA Technologies. Urządzenie posiada niewielkie rozmiary 10 x 7,2 cm a także energooszczędny procesor z TDP na poziomie 1 W. Format Pico-ITX to następny krok w kierunku miniaturyzacji. Płyty wykonane w tym standardzie mierzą 10 x 7,2 cm i są o połowę mniejsze od tych, które zostały skonstruowane w oparciu o format Nano-ITX (12 x 12 cm, następca formatu Mini-ITX charakteryzującego się wymiarami 17 x 17 cm).
Tagi: VIA
Niedawno firma IBM poszerzyła możliwości w gamie superkomputerów, prezentując swoją, nową maszynę IBM BladeCenter QS22.
Tagi: IBM
Procesor Cell został zastosowany w najnowszym serwerze kasetowym IBM o nazwie BladeCenter QS22. Serwer ten posiada najnowszą wersję procesora PowerXCell 8i.
Tagi: IBM
Firma Mtron przedstawiła nową serię dysków typu SSDo oznaczeniu PRO 7500. Urządzenia te charakteryzują się wysoką wydajnością. Dyski te przeznaczone są głównie do prcy w serwerach.
Nowa Konica Minolta
Na Polski rynek ma trafić czarno-biała drukarka firmy Konica minolta, drukujaca 43 strony w ciągu minuty. Model ten jest przeznaczony dla srodowisk biurowych.
Tagi: Konica, Minolta


Polecamy strony: