Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie magazynu Consumer Reports.
Tagi: Lenovo, Dell
Pojawiła się nowa wersja, która posiada usprawnienia nie tylko w postaci poprawek błędów ale również nowe funkcje., które spowodowały, że aplikacja przestała być już tylko narzędziem do wypalania płyt. Po pierwsze wszystkomówiące okno powitalne, z poziomu którego wybrać możemy zadanie do wykonania. Pamiętajmy, że wcześniej aplikacja witała nas ekranem, w którym wybrać mogliśmy obraz do nagrania na płytę. Teraz, aby przejść do tego okna musimy najpierw wybrać odpowiedni przycisk na starcie.
Ilość danych jakie firmy muszą przechowywać rośnie w szybkim tępie. Dlatego też dostawcy pamięci pracują nad coraz to pojemniejszymi systemami. Przykładem takiego systemu jest HP - HP StorageWorks 9100 Extreme Data Storage System (ExDS9100).
Tagi: HP
FEN oferuje nowy router
Router R-ADSL-C4W-G2, to nowe urządzenie, które pojawiło się w konsorcjum FEN. To bezprzewodowe urządzenie umożliwia obsługę do 30 uzytkowników WLAN>. Wyposażony jest w 4-portowy przełącznik, służący do współdzielenia łącza oraz port uSB. Za bezpieczeństwo odpowiedzialny jest podwójny firewall SPI uRL. Router przeznaczony jest głównie dla uzytkowników domowych i niewielkich biur. Jego cena wynosi około 150 zł.
Pamięć RAM to kluczowy element komputera i z pewnością wiele osób zastanawia się nad wzrostem wydajności w grach, jakiego można oczekiwać po zwiększeniu jej pojemności. Właśnie tym zagadnieniem zajęli się inżynierowie firmy Corsair, których wyniki zostały właśnie opublikowane w dokumencie o nazwie "AN804: Gaming Performance Analysis - 4GB vs. 2GB".
Tagi: Corsair
Pamięci DDr3 4 GB z taktowaniem 2000 MHz
Zestaw pamięci DDR3 został zaprezentowany przez firmę OCZ. Zestaw składa się z dwóch modułó 2 GB i taktowany jest zegarem 2000 MHz. Jest to pierwsza pamięć DDR3 o takiej pojemności, która jest zgodna z kategorią PC3- 16000. Zestaw został wyposażony w radiatory z technologią Xtreme Thermal Convection. Na to urządzenie firma OCZ udziela dozywotniej gwarancji.
Nowy, miedziany cooler CPU od Thermaltake
Firma Thermaltake Technology wypuściła nowy model coolera MaxOrb. Urządzenie ma chłodzić procesory Intela oraz AMD. Jego wymiary to 143 x 144 x 95,2 mm. Urządzenie posiada wentylator o wymiarach 120 x 25 mm. Łopatki wentylatora obracają się z prędkościa 1300- 2000 obrotów na minutę. Sprzęt został wyposażony w niebieskie podświetlenie LED. Narazie cena nie jest znana.
Tagi: Intel, AMD
StoreJet 35 Ultra- nowa obudowa
Powyższe oznaczenie to najnowsza obudowa na dysk twardy firmy Transcend. Urządzenie współpracuje z 3,5 calowymi HDD SATA, dysponując przy tym 80 milimetrowym wentylatorem.
Powyższa firma jest w trakcie przygotowań notbooka, który będzie oparty na jednordzeniowym procesorze Intel Atom. Będzie posiadał nieduży ekran o wiekości 8,9 cala. Jak się przypuszcza komputer ma mieć 1 GB pamięci operacyjnej oraz dysk flash. Urządzenie ma zostać zaprezentowane na targach Computex. Ma występować w dwóch wersjach Windows XP lub Linux.
Tagi: Gigabyte
Na rynek weszły nowe modele notebooków Toschiby, które posiadają system rozpoznawania wtarzy są to min. z serii Toshiba Satellite L300, A300, P300, U400 a także komputerach z biznesowej serii Satellite Pro L300, A300, P300, U400.
Tagi: Toshiba


Polecamy strony: