Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
InPhase jest firmą, która od lat zapowiadała wprowadzenie na rynek holograficznych nośników optcznych. Jednakże premiera owej nowości odwlekała się w nieskończoność. Wygląda jednak, że chyba się w końcu udało !
Komputer XPS 730 H2C, to nowe urządzenie wprowadzone przez firmę Dell. Został on wyposażony w czterordzeniowy procesor a także grafikę z czterema procesorami graficznymi. Urządzenie zostało wprowadzone na rynek. Ma możliwość konfiguracji technicznej według potrzeb indywidualnego użytkownika.
Tagi: Dell
Tajwański Asus wprowadził specjalnie dla graczy notebooka G70, który jest wyposażony w podwójny silnik graficzny Nvidia 8700m GT z pamięcią 1024 MB GDDR3. Najbardziej wymagający gracze będą usatysfakcjonowani tym modelem. Komputer ten posiada miejsce na dwa dyski o łącznej pojemności 640 GB oraz dwa wyświetlacze LCD !
Tagi: Asus, Notebook, Nvidia
W ciągu najbliższych lat Toshiba przewiduje ciągły rozwój rynku dysków typu SSD. W związku z tym planuje wyprodukować 512-gigabajtowy model, który trafi do klientów pod koniec 2009 roku.
Tagi: SSD, Toshiba
Nowa płyta główna Sapphire
Płyta główna PC-AM2RX780 to korzysta z chipsetu AMD770 wspierając technologię CrossfireX. Płyta ta zbudowana jest w oparciu o AMD 770 + SB600 i może wpółpracować z procesorami AMD w wersji AM2/AM2+.
Komputer z innej epoki
Kiedy Jakeowi von Slattowi ze Steampunk Workshop, znudził się stary komputer kupił sobie za niecał 300$ nowy, 24’’ panoramiczny monitor........... i stworzł komputer ALL-IN-ONE w jdnej obudowie z monitorem w stylu steampunk. Komputer oprócz swego wyglądu jest pełnosprawną nowoczesną stacją roboczą.
MSI Wind jest kolejnym konkurentem Asusa Eee PC. Narazie nadal jest nieznana jego cena, jak i zarówno data premiery. Przypuszcza się ceny zaczynając poniżej 500$ i dostępności w czerwcu tego roku, jednak nie jest to potwierdzone 100 \%. Wind miał być pierwszym modelem, który będzie posiadał Intel Atom, jednak dał się wyprzedzić Medionowi E1210.
Tagi: MSI
Procesor graficzny S3 Graphics 4300E
S3 Graphics zaprezentowała procesor graficzny S3 Graphics 4300E dla rynku systemów wbudowanych. Nowy procesor łączy najnowsze osiągnięcia w zakresie odtwarzania wideo HD, renderingu grafiki, obsługi różnych typów ekranów z nowymi funkcjami zarządzania energią i przeznaczony jest dla projektantów gier, cyfrowych tablic informacyjnych i innych multimedialnych aplikacji wbudowanych.
VIA Technologies, Inc. poinformowała, że zestaw do samodzielnego montażu VIA ARTiGO Pico-ITX został wybrany jako platforma dla programu Zbuduj Własny System Wbudowany (BYOES) – nowego, praktycznego laboratorium rozwojowego, działającego w ramach Embedded Systems Conference w Dolinie Krzemowej, odbywającego się w San Jose w dniach od 14 do 18 kwietnia.
Tagi: VIA
Dell wprowadziła mniejszy o 81 \% i zużywający o 70 \% mniej energii desktop, w porównaniu z komputerami z serii mini-tower.
Tagi: Dell


Polecamy strony: