Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Miniony rok był związany z serią premier firmy Apple, nowe iPody, system operacyjny Leopard, iPhone. Jednak firma nie zamierza na tym spocząć. Steve Jobs zapowiedział kolejne nowości. Niedwano został zaprezentowany komputer wyposażony w dwa procesory Intel Xeon, czyli w sumie 8 rdzeni CPU. A to podobno rozgrzewka.
Tagi: Apple, Intel
Płaskie jabłuszko czyli 14-sto milimetrowy Apple
Ostatnio w naszych czasach można zaobserwować minimalizm w technolagi: płaskie telefony, płaskie nootebooki, coraz mniejsze samochody.
Tagi: Apple
Firma Psystar ma zamiar realizować wszystkie zamówienia na komputery, które wpłynęły do firmy. Przedsiębiorstwo posiada również nowego opratora płatności.
Tagi: Apple
Apple sprzedał 5 milionów egzemplarzy systemu Mac OS Leopard. Wynik nie jest imponuący porównując go z licencją Visty (100 milionów) ale i tak robi wrażenie.
Tagi: Apple
Intel obniżą ceny chipów nawet do 50 \%, jeśli chodzi o procesory czterordzeniowe. Firma zapowiedziała również dwa najnowsze modele z kategorii Celeron i Core 2 DUO.
Tagi: Intel, Core Duo
Pomysłowy sposób na pamięci  USB
Zachowanie porządku w mnogości przenośnych pamięci USB jest dość kłopotliwe. Rozwiązaniem jest Ultra SpaceStation Flash Drive Hub.
Tagi: Pamięci USB
Flybook - najmniejszy laptop
Flybook to jeden z najmniejszych laptopów świata o takiej funkcjonalności, która zapewni największy zestaw potrzebnych funkcji. Wymiary urządzenia to 235x155x31mm. I właśnie w tak małym zestawie zawarto między innymi WiFi, Bluetooth, UMTS, GPRS, GSM. Idealny obraz zapewnia 8,9 calowy wyświetlacz.
Tagi: Flybook
Luksusowy notebook BenQ'a
Joybook R45 jest najnowszym komputerem przenośnym firmy BenQ. Jest to luksusowy notebook z górną klapą pokryta skórą i wnętrzem w którym pracuje procesor Intel Core2 Duo T8100.
Tagi: BenQ, Notebook
Wygodny HUB USB
Złącze USB to już doceniony standard. Wiele przenośnych komputerów posiada niewiele dostępnych portów a chcąc podłączyć do niego więcej urządzeń USB mamy dylemat, które odłączyć.
Tagi: USB
Nowe karty dla graczy  - eXtremeMem
Firma eXtremeMem planuje wprowadzić na rynek nowe marki kart graficznych Twintech Graphics. W ofercie znalazły się modele dla mniej wymagających użytkowników jak i dla zagorzałych graczy z zasobnym porfelem.


Polecamy strony: