Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
VIA Technologies, Inc., wiodąca firma zajmująca się projektowaniem układów i platform zintegrowanych, poinformowała o wprowadzeniu do oferty pierwszego modułu typu COM Express wykorzystującego energooszczędną platformę procesorową VIA o niskiej emisji ciepła.
Tagi: VIA
Oferta firmy Comes produkującej notebooki poszerzyła się o model Aristo R100 kosztujący około 4000 zł. Sercem komputera jest procesor Intel A110 taktowany 800 megahercowym zegarem, posiada również mobilny chipset i945 GU, dysk PATA 80 GB. Zabezpieczony jest czuytnikiem linii papilarnych.
Tagi: Comes, Notebook
Kama Bay Amplifier wzmacniacz dla blaszaka.
Dość niecodzienny wzmacniacz stereo wyprodukował znany z systemów chłodzenia producent Scythe. Przeznaczony jest w szczególności dla posiadaczy komputerów stacjonarnych. Wzmacnia dźwięk z karty dźwiękowej komputera.
Organizacja branżowa przyjęła specyfikację Pico-ITX VIA
Format płyt głównych Pico-ITX reprezentuje najnowsze osiągnięcia w projektowaniu płyt głównych. Pico-ITX to kompletna płyta główna standardu x86 o wymiarach zaledwie 100mm x 72mm, czyli mniejsza niż jakiekolwiek inny, standardowy format przemysłowy. W projektowaniu tego formatu wykorzystano rozległe doświadczenie VIA w miniaturyzacji na poziomie układów i istotne postępy w energooszczędności, wydajności termicznej i integracji funkcji.
Procesor VIA C7-M ULV w nowym HP 2133 Mini-Note PC
HP Mini posiada wszystkie zalety notebooka PC w bardzo kompaktowej formie - umożliwia studentom sporządzanie notatek, wyszukiwanie informacji w sieci, współdzielenie zdjęć i stały dostęp do wszystkich prac i osobistych plików, przechowywanych w jednym, miniaturowym urządzeniu.
Acer P3 - Nowa seria monitorów
Serię Acer P3 zaprojektowano z myślą o użytkownikach, którzy oczekują wysokiej jakości obrazu, oraz cenią elegancki wygląd monitorów, podkreślający wystrój domów i biur. Panoramiczne monitory o formacie 16:10 są dostępne w czterech rozmiarach – 24”, 22”, 20” oraz 19” – nowe modele wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem oraz elegancką, błyszczącą, białą lub czarną ramą wyświetlacza.
Tagi: Acer, LCD
Western Digital My Book Studio Edition II
Nowe dyski są przeznaczone do komputerów firmy Apple. Są zewnętrznymi dyskami o pojemności 1 lub 2 TB. Tak wielka pojemność pozwoli użytkownikom na gromadzenie dużych ilości zdjęć oraz materiału video w najlepszej jakości. W środku urządzenia znajdują się dwa dyski pracujące w trybie RAID 0.
PACKARD BELL w sieci Karen Notebook
Opalizująco biały notebook z akcentami w kolorze czekoladowym EasyNote SB89-P-014, o przekątnej 17 cali to prawdziwe multimedialne centrum. Duży panoramiczny ekran, zaawansowana karta graficzna, dwa dyski twarde o pojemności 250 GB, kamera internetowa i głośniki z subwooferem czynią z niego prawdziwego mistrza w tej kategorii.
Kamera z jakością HD
HP wypusciło na rynek nową kamerę o oznaczeniu HP Elie 3. Charakteryzuje sie nietypową budową I rozdzielczościa obrazu aż 1600 na 1200 px. Przy tak dużej jakości obrazu kamera nie radzi sobie z wydajnościa I pobiera a następnie nagrywa obraz z prędkością zaledwie 5-6 klatek na sekunde. Zmniejszenie do 1280 na 960 niewiele poprawia bo zwiększa do 8-9. Zadawalające parametry uzyskamy w czasie pracy w rozdzielczości VGA kiedy kamera zapisuje płynnie obraz z prędkością 30 fps.
Ceny urządzeń elektronicznych są nadal wysokie w Europie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup na przykład laptopa na rynku amerykańskim czemu sprzyja między innymi niski kurs dolara. Nowoczesny laptop marki Toshiba dostępny jest już od 1700 zł.


Polecamy strony: