Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
VAIO X SONY
Firma SONY znów wraca do formy i wyprzedza konkurencje - jej najnowsza 11.1-calowa maszyna zachwyca niską wagą i minimalistycznymi wymiarami.
Tagi: SONY, VAIO
Toshiba Portable Hard Disk 640 GB
W segmencie przenośnych dysków twardych o dużej pojemności pojawił się nowy produkt firmy Toshiba, która postanowiła uzupełnić swoją serię eleganckich dysków mobilnych Portable Hard Disk o model oferując 640 GB pojemności.
Asus Lamborghini VX5-6X001J
Asus Lamborghini VX5-6X001J, to notebook zaprojektowany przez najlepszych stylistów, inspirowany niezwykłym samochodem Lamborghini Reventón. Jest on najlepszym przykładem awangardowego projektowania, które w idealny sposób połączyło ekscytację i niespożytą energię. We wnętrzu znakomitej obudowy bije serce wytwarzające niezrównaną moc. Projektantom firmy ASUS udało się stworzyć oraz wyprodukować coś więcej niż tylko komputer przenośny – to dzieło sztuki, w którym perfekcyjnie połączono świat komputerów z esencją stylu marki Lamborghini. Dzięki temu, VX5 bez kompleksów może nosić na swojej masce logo włoskiej ikony motoryzacji. Notebook wyposażony jest m.in. w 16.1-calowy panel LCD HD (1366x768), procesor Intel Quad Core Q9000, 4GB szybkiej pamięci DDR3, dysk twardy o pojemności 1TB oraz kartę graficzną nVidia GeForce GT 130M, z 1024MB GDDR3 VRAM i HDMI.
Zalman HD160XT HTPC Plus Black
Zalman HD160XT Plus to obudowa typu media center z dużym 7-calowym, dotykowym ekranem LCD o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Jej elegancka stylistyka oraz wykonanie z aluminium sprawiają, że doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania ułatwia kontrolę z odległości, a dzięki czytnikowi kart pamięci i złączom USB oraz FireWire, możliwa jest szybka i łatwa wymiana danych z aparatami fotograficznymi, kamerami wideo oraz odtwarzaczami muzycznymi
Tagi: Zalman, Obudowa
Gwałtowny wzrost mocy obliczeniowej GPU
W 2015 roku układy graficzne (GPU) będą 570 razy szybsze niż obecnie, natomiast moc CPU wzrośnie zaledwie trzykrotnie.
Radeon 4890 Sapphire 2GB HDMI&DVI (PCI-E) VAPOR-X LiteBOX
Nowa, 2-slotowa karta graficzna Sapphire Radeon HD4890 VAPOR-X z 2GB superszybkiej pamięci GDDR5 oferuje ogromną wydajność podczas renderowania skomplikowanych scen 3d w wysokiej rozdzielczości. Dzięki szeregu złącz HDMI, DVI i D-Sub możliwe jest podłączenie większości nowoczesnych telewizorów LCD, monitorów czy projektorów multimedialnych. Na uwagę zasługuje także wydajne chłodzenie Vapor-Chamber Cooler, które bardzo szybko odprowadza duże ilości wydzielanego ciepła.
11.6" tablet EX6
Firma Kohjinsha wprowadziła do sprzedaży netbook z funkcją tabletu, którego specyfikacja zdradza, że nie jest to pospolita maszyna
Intel X25-M 300 GB pojemności
Firma Intel - postanowił pójść za ciosem i zapowiedział, że do modeli 80 i 160 GB dołączy wkrótce bardziej pojemny model 300 GB.
Tagi: Ssd, Dysk, Intel
Laptop o dwóch matrycach
Dwie matryce - tak firma gScreen przekonuje, że jej rozwiązanie idealnie nadaje się dla mobilnych grafików oraz biznesmenów, którzy muszą w jednym momencie analizować duże ilości danych.
Tagi: Spacebook, Laptop
Nettop Eee Box EB1012
ASUS zdecydował się wprowadzić do oferty swój pierwszy nettop bazujący na platformie ION - przyzwoita konfiguracja łączy się tutaj ze świetnym, minimalistycznym wzornictwem.
Tagi: Asus, Nettop, Eee Box


Polecamy strony: