Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Sony VAIO VGN-Z41WD/B
13.3-calowy notebook Sony VAIO VGN-Z41WD/B charakteryzuje się niezwykle eleganckim wyglądem, ultra nowoczesnym i szybkim, dwurdzeniowym procesorem Intel Core2 Duo P9700 pracującym z częstotliwością 2.8 GHz oraz rozdzielczością ekranu wynoszącą 1600x900 pikseli. Ponadto wyposażony został w 6 GB szybkiej pamięci DDR3 oraz wydajną kartę graficzną NVIDIA GeForce 9300M GS z HDMI zapewniającą płynne odtwarzanie multimediów, filmów HD oraz gier. Komunikacja bezprzewodowa zapewniona jest poprzez kartę Wi-Fi i moduł Bluetooth, a dzięki skanerowi odcisku palca wszystkie dane zgromadzone na 400 GB dysku są dobrze chronione.
Tagi: Sony, VAIO, Notebook
HP Compaq 610
Notebook HP Compaq 610 to doskonałe rozwiązanie oferujące bardzo dobry stosunek jakości do ceny, dzięki któremu można pracować bardziej produktywnie i zawsze być w kontakcie w biurze i poza nim. Atrakcyjny wygląd i waga ok 2.5 kg sprawiają, że notebook Compaq 610 to doskonały partner w interesach. 15.6-calowy panoramiczny ekran LED o proporcjach 16:9 z technologią HD zapewnia większy poziom jasności obrazu oraz wysoki kontrast. Notebook posiada m.in. procesor Intel Core2 Duo T5870, dysk twardy o pojemności 320 GB, 2 GB pamięci RAM oraz technologie bezprzewodowe: Wi-Fi w standardzie 802.11a/b/g i Bluetooth 2.1+EDR.
Tagi: HP, Compaq, Notebook
Notebook Asus F50GX-6X066C VPR T4200/320/2GB/GF9400/16
Notebook Asus jest niewątpliwym przykładem nowej filozofii projektowania, idealnie spełnia oczekiwania klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz funkcji multimedialnych.Stylowy, nowoczesny i uniwersalny. Został zaprojektowany z myślą o korzystaniu z niego całą rodziną.
Tagi: Notebook, Asus
Acer wprowadza do sprzedaży dwa modele notebooków Aspire 7738 i Aspire 5738
Nowe notebooki z serii Acer Aspire 7738 i 5738 wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, lecz również doskonałą konfiguracją, która gwarantuje wyśmienitą rozrywkę oraz duża moc obliczeniową.
Tagi: Notebook, Acer
Laptop dla każdego ucznia
Najnowsze badania przeprowadzone przez Microsoft Unlimited Potential w Słowacji wykazały, że wykorzystanie laptopów podczas nauki w szkole znacznie podwyższa stopień motywacji wśród uczniów.
Tagi: Microsoft, Laptop
Acer wprowadziła do sprzedaży nowy netbook Aspire One D250.
Lekki, zgrabny i wyposażony w wyświetlacz o komfortowych wymiarach: wystarczy jedno spojrzenie na nowy netbook Acer Aspire One D250 o przekątnej 10,1 cala i już wiadomo, że jest to najlepsze urządzenie dla tych, którzy chcą mieć stały dostęp do Internetu.
Tagi: Acer, Netbook
PQI: twardy dysk w wersji turbo
PQI zaprezentował 2,5 calowe, przenośne dyski HDD z serii H550. Urządzenia są dostępne w pojemnościach 250, 320 oraz 500 GB i oferują nawet o połowę wyższe szybkości transferu danych, niż konkurencyjne produkty.
Tagi: PQI, Twardy dysk
Płyta główna EVGA X58 LE SLI
Płyta główna EVGA X58 LE SLI przeznaczona do współpracy z procesorami Intel Core i7 oparta została o chipset Intel X58. Posiada aż sześć slotów przeznaczonych na pamięci RAM DDR3 pracujących z częstotliwością 1600 MHz i umożliwia ich trójkanałową pracę. Ponadto płyta wyposażona jest w cztery sloty PCI-Express x16 z obsługą zarówno technologii SLI jak i CrossFire-x. Sześć portów SATA II, 12x USB 2.0, karta sieciowa 1Gb i 8-kanałowa karta dźwiękowa to tylko niektóre z zalet nowej płyty X58 LE SLI.
MSI WIND U100 Plus niebieski XPH 160GB 6-cell
Netbook MSI Wind U100 charakteryzuje się 10-calowtm wyświetlaczem LCD, podświetlanym za pomocą technologii LED, który zapewnia wyższy komfort podczas oglądania i czytania oraz zapewnia większe nasycenie kolorów i jasność. Co więcej, rozdzielczość 1024x600 pikseli pozwala pozbyć się obaw co do wygody przeglądania stron internetowych i gwarantuje pełną swobodę podczas korzystania z sieci. Ponadto Microstar WIND U100 Plus został wyposażony w kamerę internetową o dużej rozdzielczości, dwa wysokiej jakości głośniki, mikrofon, czytnik kart 4-w-1 oraz obsługę standardu sieci bezprzewodowej 802.11 b/g i interfejsu Bluetooth.
Tagi: Msi, Netbook
Toshiba EasyGuard
Toshiba EasyGuard to unikatowe rozwiązania eliminujące typowe problemy z zabezpieczeniami, ochroną, łącznością i zarządzaniem, które napotykają użytkownicy urządzeń mobilnych. Wbudowane w większość laptopów Tecra i Portégé stanowią gwarancję ochrony i wygody, zwiększając niezawodność podczas pracy mobilnej. Dodatkowe środki zabezpieczające, które wykorzystują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zaawansowanego szyfrowania, uniemożliwiają nieupoważnionym użytkownikom dostęp do systemu. Dzięki funkcjom ochrony Toshiba EasyGuard informacje na dysku twardym są lepiej zabezpieczone przed upadkami i potknięciami, które się na codzień zdarzają. Unikatowy, opatentowany projekt anteny do łączności bezprzewodowej oraz wydajne oprogramowanie narzędziowe ConfigFree™ pozwalają na nawiązywanie silnych połączeń bezprzewodowych praktycznie w dowolnym miejscu, co pozwala na zachowanie produktywności i utrzymanie stałego kontaktu. Narzędzie Toshiba Power Saver pozwala dostosowywać na laptopie ustawienia zarządzania energią w celu zoptymalizowania wydajności i czasu pracy na akumulatorze.


Polecamy strony: