Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
"Krwawa Mary"
DFI twierdzi, że zbudowało świetną płytę główną dla fanów podkręcania, w całkiem przyjemnej cenie.
Tagi: Dfi, Abs, Blood iron
Venus najszybszy
SPARC64 VIIIfx (Venus) potrafi wykonać 128 miliardów obliczeń na sekundę, co deklasuje ostatniego intelowskiego czempiona 2,5-krotnie.
Malutkie rozmiary, lepszy procesor
Oryginalny Fit-PC slim może i miał podstawy, żeby nazywać siebie "najmniejszym na świecie", ale tytułowanie się pecetem przy procesorze AMD Geode 500MHz i 512MB pamięci RAM było już trochę na wyrost. W związku z tym producenci postanowili nieco podrasować tego mini-desktopa.
Xonar Essence ST
Asus wprowadził do swojej oferty nową kartę dźwiękową - model Xonar Essence ST. Urządzenie przeznaczone jest do montażu w slocie PCI.
Tagi: Xonar, Asus
Gigabyte Model GA-MA770T-UD3P
Gigabyte poszerzył swoją ofertę płyt głównych przeznaczonych do współpracy z najnowszymi procesorami AMD Phenom II 45nm oraz szybkimi pamięciami DDR3.
Nowe laptopy - Lenovo
Firma Lenovo wprowadza do oferty w Polsce nowe modele notebooków z serii IdeaPad - Y550 i Y650 oraz model Lenovo G530.
Tagi: Laptop, Lenovo
Najszybszy procesor na świecie - Venus Fujitsu
Fujitsu jest autorem najbardziej wydajnego procesora w historii. Układ o nazwie kodowej Venus (SPARC64 VIIIfx) jest w stanie wykonać 128 miliardów operacji zmiennoprzecinkowych w ciągu sekundy (128 GFlops).
Tagi: Fujitsu, PROCESOR
ASUS EeePC Seashell
Asus wprowadza do swojej oferty nowy model netbooka inspirowany naturą. Design komputera ma przypominać... muszlę.
Tagi: Asus, Eeepc, Netbook
Zasilacz Enermax Revolution85+ 850W
•80PLUS® SILVER - Sprawność w przedziale 85-91\% przy obciążeniu 20-100\%. Certyfikowana przez organizację 80 PLUS® certyfikatem sprawności energetycznej 80PLUS® SILVER (modele 850W / 950W / 1050W). •Gotowy na przyszłe CPU - Przygotowany na większość nadchodzących generacji procesorów dzięki 12-pinowemu złączu umożliwiającemu zmianę wtyczek, sześciu silnym liniom 12V, wsparciu dla najnowszych standardów kompatybilności EPS12V oraz dzięki ZERO LOAD Design dla funkcji C6 State.
Tagi: Zasilacz, Enermax
Xigmatek Thors Hammer S126384
Thors Hammer to potężny cooler stworzony z myślą o pracy zarówno aktywnej jak też pasywnej. Dzięki aż siedmiu ciepłowodom i technologii HDT (heatpipe direct touch) zapewnia nieprzeciętną wydajność. Producent przewidział możliwość montażu aż dwóch wentylatorów 120mm i dołączył w zestawie kołki montażowe które pochłaniają drgania zamontowanego wentylatora dodatkowo przyczyniając się do jego wyciszenia. Pomimo dużej wydajności sam cooler jest dość niewielki. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu unikatowej konstrukcji finów zapewniających dużą powierzchnię rozpraszania ciepła i stawiających małe opory przepływającemu powietrzu.


Polecamy strony: