Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Intel zyskuje  , AMD w dół
W każdym kwartale ubiegłego roku Intel zdobywał coraz to więcej udziału na światowym rynku komputerowych procesorów. W dużej mierze firma zawdzięcza to sukcesowi swojego procesora Atom w segmencie netbooków.
Tagi: Intel, Amd, Procesor
Energooszczędny Shanghai 45nm
AMD zapowiedziała, iż w ciągu trzech najbliższych miesięcy trafi na rynek nowy układ 4-rdzeniowy, mający się cechować znacznie niższym zużyciem prądu niż dotychczasowe podobne CPU.
 Asus - F50SV-X1 - laptop z GeForce 120M
Firma Asus zaprezentowała nowy model notebooka z serii F50 o oznaczeniu F50SV-X1.
Tagi: Asus, Laptop
Gigabyte X58  wspiera SLI
Firma Gigabyte poinformowała, że jej płyty główne z serii X58 oficjalnie wspierają technologię SLI. Pozwala ona na połączenie kilku kart graficznych na jednej płycie głównej w celu osiągnięcia najwyższej wydajności.
Mapa drogowa dla Snow Leopard
AppleInsider uzyskał nowe informacje dotyczące zapowiadanego systemu firmy z Cupertino - Mac OS 10.6, nazwanego Snow Leopard.
SilverStone Raven
Obudowa o nazwie Raven to nowa propozycja firmy SilverStone, będąca konstrukcją typu miditower, wyróżniającą się niebanalnym designem i zastosowanymi rozwiązaniami.
Zotac GeForce GTX 275 AMP!
Firma Zotac zaprezentowała dwa produkty,opartych na świeżo wydanym układzie NVIDIA GeForce GTX 275 z tego jeden należący do cenionej serii AMP!.
Antec P183 i P193 - nowe obudowy
Firma Antec zaprezentowała dwa nowe obudowy komputerowe z nowej serii Performance One - P183 i P193. Produkty zostały stworzone w oparciu o dotychczasowy popularny model P182.
Tagi: Antec, Obudowy
Intel Xeon 5500 - Nehalem
Intel poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży układu Intel Xeon 5500. Jest to pierwszy procesor serwerowy oparty na najnowszej mikroarchitekturze Intela, znanej pod nazwą kodową Nehalem.
Netbook Apple ?
W sieci pojawia się coraz więcej wiadomości na temat netbooka Apple.


Polecamy strony: