Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Notebooki Acer z serii Aspire Gemstone „blue” zdobywają nagrody
Seria notebooków Acer Aspire Gemstone „blue”, wprowadzona na rynek w marcu 2008 r, oprócz uznania mediów zdobyła wiele nagród branżowych, w tym prestiżową nagrodę iF. W skład serii Aspire Gemstone blue wchodzą linie notebooków Aspire 69xx oraz 89xx.
WD ShareSpace
Pamięci typu NAS (Network Attached Storage) wydają się ciekawą alternatywą dla serwerów plikowych. Są one zwykle sporo tańsze od serwera, a możliwość łatwego zarządzania nimi przez przeglądarkę internetową sprawia, że może to robić osoba niekoniecznie będąca ekspertem w dziedzinie IT.
Tagi: Serwer, NAS
Technologie stworzone z myślą o komputerach w firmie.
Lenovo ThinkCentre z procesorem Intel® CoreTM 2 z technologią vPro. Lenovo ThinkPad z technoligą Intel® Centrino®2 z technologią vPro.
Tagi: Lenovo, Intel
Netbooki zdobywają popularność.
Netbooki są ciekawą alternatywą dla komputerów stacjonarnych oraz notebooków i szybko zdobywają rynek. Dane zawarte w najnowszym raporcie firmy Forrester mówią, że co trzeci Amerykanin zainteresowany jest netbookiem jako kolejnym komputerem, a co czwarty woli podarować go dziecku, niż samemu go używać.
Tagi: Netbook
Windows Live Messenger PL
Program Windows Live Messenger to kolejna generacja programu MSN Messenger. Ma wszystkie najpopularniejsze funkcje programu Messenger — listę kontaktów, emotikony oraz możliwość błyskawicznego kontaktu ze znajomymi za pośrednictwem wiadomości tekstowych, głosowych i połączeń wideo — a do tego nowe sposoby nawiązywania połączeń i bezproblemowego udostępniania zdjęć i dokumentów.
Windows 7 - klucze
Gigant z Redmond będzie rozdawał klucze do Windowsa 7 Beta 1. do 24 stycznia . System operacyjny będzie aktywny do 1 sierpnia.
Windows Live Calendar
Firma Microsoft oficjalnie zaprezentowała nową finalną już wersję usługi Live Calendar.
Office 2009/Office 14
Microsoft Office 14. Wiadomo już, jakie aplikacje znajdą się w najnowszej odsłonie pakietu biurowego Microsoftu. Możemy także zapoznać się z pierwszymi zrzutami ekranowymi z Office'a 14.
Tagi: Microsoft, Office
Intel Core 2 Quad Q9550e 2.83 GHz BOX
Intel Core 2 Quad Q9550e jest procesorem czterordzeniowym, bazuje na architekturze Penryn. Oznacza to między innymi, że układ wykonany jest w technologi 45 nm, posiada wsparcie dla instrukcji SSE4. Każdy z rdzeni procesora pracuje z częstotliwością 2.83GHz, całości dopełnia 12MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (L2). Prezentowany model ma obniżony TDP do 65W, co powinno zaowocować większymi możliwościami podkręcania.
AMD Phenom II x4 920 AM2+ BOX
AMD wprowadza do oferty procesor z serii Phenom II oznaczony jako AMD Phenom II x4 920. AMD Phenom II x4 920 dysponuje taktowaniem na poziomie 2800 MHz, wyposażony jest 6 MB pamięci podręcznej cache L3. Procesor wykonany jest w 45nm procesie technologicznym.
Tagi: AMD, Phenom, Procesor


Polecamy strony: