Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Lenovo ThinkPad SL500
Notebooki ThinkPad SL500 zostały zaprojektowane z myślą o małych firmach, gwarantując wydajną i niezawodną prace w każdych warunkach. Notebooki ThinkPad SL500 wyróżniają się na tle innych rozwiązań charakterystycznymi elementami, takimi jak ThinkPad UltraNav, czytnikiem linii papilarnych oraz złączem HDMI. Model ten wyposażony jest w pełny zestaw zaawansowanych funkcji multimedialnych. Bardzo jasny, panoramiczny wyświetlacz LCD 15,4” (o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli) jest obsługiwany przez kartę graficzną Intel Graphics Media Accelerator X4500MHD.
Płyta  ASRock  z chipsetem Intel X58
Firma ASRock rozpoczyna sprzedaż nowej płyty głównej. Płyta nosi nazwę SuperComputer, ma chipset X58 i przeznaczona jest do obsługi procesorów Intel Core i7.
Tagi: ASRock, Intel, SATA, USB, ESATA
Chroń swoje pliki
Ogólnopolska kampania informacyjna Chrońpliki.pl Kampania chronpliki.pl ma na celu uświadomienie wszystkim konieczności tworzenia kopii zapasowych plików wgrywanych na twardy dysk.
Intel - 22-milimetrowe procesory
Intel zapowiada wprowadzenie na rynek procesorów z serii Core 2 Duo, które mają być przeznaczone do produkcji tanich cienkich laptopów.
Tagi: Intel, Procesor
NVidia wprowadza kartę graficzną o wydajności  2 teraflopsów
Na CES NVidia zaprezentowała nową kartę graficzną. Urządzenie wyposażone jest w 480 rdzeni a jego wydajność sięga wartości 2 teraflopsów .
Tagi: CES, NVidia, HD, ATI, Radeon
EVGA - GeForce GTX 295 EVGA 1792MB 2x DVI&HDMI (PCI-E)
Karta graficzna z najnowszym chipsetem Nvidii . Chipset został wykonany w najnowszej technologii 55nm i jest odświeżoną wersją poprzednich kart GTX serii 200.
APPLE  iTunes Store bez zabezpieczeń DRM.
Apple rezygnuje z zabezpieczeń DRM w swoim internetowym sklepie iTunes Store. 8 milionów z 10 milionów utworów dostępnych w sklepie Apple jest wolne od wszelkich zabezpieczeń. Pozostałe , pod koniec marca.
Tagi: Apple, ITunes
APPLE   Nowy MacBook Pro 17"
Apple, na konferencji w San Francisco, przedstawiło nowe MacBooki Pro 17".
Tagi: Apple, MacBook, Laptop
TOSHIBA Portégé R500
Portégé R500 to zawrotnie lekki komputer przenośny jest pod wieloma względami mistrzem świata. Jego stylowy wygląd i rekordowe zaawansowanie technologiczne przenoszą pracę mobilną na kolejny poziom, wyznaczając nowy przełom w dziedzinie przenośności i wydajności.
Tagi: Toshiba, Notebook
GIGABYTE GTX 280 GV-N28-1GH-B
Bardzo mocna karta oparta na układzie graficznym NVIDIA GTX 280, karta graficzna GIGABYTE GV-N28-1GH-B obsługuje pamięć GDDR3 o pojemności 1GB oraz 240 potoków renederujących pixele.
Tagi: GIGABYTE, NVIDIA


Polecamy strony: