Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Toshiba Portégé i Tecra
Firma Toshiba przedstawiła trzy nowe modele laptopów z serii Portégé oraz jeden z linii Tecra.
Tagi: Toshiba
Icom wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj komputerów, który wyróżnia kompaktowa konstrukcja. Urządzenia wyglądają, jak monitory LCD, tylko są nieco grubsze. Złącza zostały umieszczone za dolną krawędzią, natomiast napęd optyczny za boczną. Komputer można także przymocować do ściany. Procjon Touch 231 posiada ekran dotykowy 19” o rozdzielczości 1280x1024, napęd DVD-RW, 6xUSB, 2 karty sieciowe 1GB/s, 2x RS232 oraz trzy złącza graficzne: VGA, DVI oraz HDMI.
MV100 Tower oraz MZ100 Slim Tower są dwoma, energooszczędnymi desktopami, których technologię firma Samsung oparła na chipsetach Intel G43 a także procesorach IntelCeleon lub też Core 2 Duo/Quad. Urządzenia pobierają zaledwie 1 W w trybie gotowości, lub też 60 W w trybie oszczędnym. Oprócz tego w wyposażeniu znalazła się karta graficzna GeForce 9600 GT, lub 9500 GS. Jak do tej pory cena oraz data premiery nie są znane.
Tagi: Samsung
Netbook Eee PC 904HA
Linia komputerów Eee PC poszerzy się o model 904HA. Asus wyposażył go w 8,9 calowy ekran, procesor Intel Atom, 1 GB pamięci Ram oraz dysk twardy o pojemności 160 GB. Poza tym urządzenie posiada trzy porty USB, czytnik kart pamięci, wyjście VGA i Windowsa XP. Model w czarnej wersji kosztuje 400 dolarów, czyli powyżej 1000 zł, natomiast wersja zielona i czerwona nie zostały jeszcze zapowiedziane.
Tagi: Eee PC
Inspire od Creative Labs.
Firma Creative zaprezentowała dwa modele zastawów głośników dla komputerów z serii Inspire. Model T3200 składa się z 5,25 calowego, drewnianego subwoofera, który posiada moc 17 W a także z dwóch 6 watowych satelit.
Tagi: Creative
AMD zaprezentowało mobilnego ATI Radeona HD 4000
Spółka ATI, będąca częścią koncernu Advanced Micro Devices, zaprezentowała na japońskich targach Ceatec prototyp mobilnego układu z rodziny Radeon HD 4000 dla notebooków. Podczas całej „imprezy” został przedstawiony model ATI Radeon HD 4800 lub 4600. Bardzo prawdopodobne jest, że nowe układy ATI znajdą się we wnętrzach laptopów jeszcze w tym roku. Jak do tej pory kooncern AMD oferuje klientom układy z rodziny Mobility Radeon HD 3600/3400.
Tagi: ATI
Wysyp nowych laptopów Lenovo!
Firma Lenovo wypuściła trzy nowe modele notebooków SL300, SL400 i SL500. Urządzenia posiadają szerokopasmowy dostęp do sieci komórkowych, napęd Blu-ray, WiFi, Bluetooth oraz obsługę multimediów. Modele zostały stworzone z myślą o średnich i małych przedsiębiorstwach. Oprócz tego urządzenia zostały obdarowane czytnikami linii papilarnych i ochroną dysków twardych. Do laptopów zostało dołączone również oprogramowania i atrakcyjne warunki gwarancji. Cena to od 2555 zł.
Tagi: Lenovo
500 GB na 2,5-calowym dysku Samsung
Spinpoint M6 jest 2,5 caowym dyskiem twardym o pojemności 500 Gb. Dysk składa się z trzech talerzy po 166 GB a każdy z nich umieszczony w 2,5 calowej obudowie o wysokości 9.5 mm. Dysk pracuje na technologi zapisu w systemie PMR, która sprawia, że na 500 GB dysku możemy zachować 160,000 cyfrowych zdjęć, 125 godzin filmów DVD a także 60 godzin plików video w rozdzielczości HD. Urządzenie ma być dostępne w naszym kraju od początku października a jego cena to 399 zł.
Tagi: Samsung
Damska myszka
Firma Platinet wprowadziła do swojej oferty nowe akcesoria z serii G-Cube przeznaczone do użytkowania dla pań. Nowością są myszki komputerowe, które posiadają wzory lamparcich cętek. Firma przedstawia trzy nowe modele GCMG4L70S – bezprzewodową mysz optyczną, która wykorzystuje pasmo 2,4 GHz, a jej zasięg działania to 10 m. Kolejny model to GCMGOL73S, wyposażony w przycisk „2x”, który służy do otwierania plików oraz programów. Trzeci z modeli GCMGOL60S to mysz dla osób prawo jak i leworęcznych. Cena myszy bezprzewodowej wynosi 89,90 zł brutto, ceny dwóch pozostałych nowości ustalono na 44,90 zł brutto.
Fabrik SimpleTech: 1,5 i 3 terabajty
Marka SimpleTech firmy Fabrik wypuściła kolejne dyski zewntrzne. Najnowszy trzyterabajtowy model Duo Pro, który może poszczycić się czterema interfejsami (eSATA, FireWire 400 / 800 i USB 2.0), pojawi się w sklepie w czwartym kwartale tego roku. Mniejszy 1,5-terabajtowy Pro, ujrzy światło dzienne prawie w tym samym czasie. Nie znamy jednak jeszcze cen tych urządzeń.


Polecamy strony: