Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Xeon 7400
Firma Intel wypuściła swój nowy procesor Xeon 7400, posiadający sześć rdzeni i taktowanie 2.6 Ghz. Ilośc rdzeni wiąże się podobno z 43 \% wzrostem wydajności w porównaniu z quad-core 7300,który posiadał tylko połowę 16 MB cache L3, jaki posiada 7400. Cena nowego procesora to około 6474 zł, więc nie jest to urządzenie dla przeciętnego konsumenta.
Tagi: Intel, Xeon
Sanyo LP-Z3000
Firma Sanyo zapowiedziała swój nowy model projektorów. Pojawił się 120 Hz panel Full HD i ekran 5 : 5, przez co uzyskujemy płynną projekcję 24p. Oprócz tego projektory posiadają wysoki kontrast 65000:1, lampę 1200 oraz cichy 19 decybelowy wiatraczek. Z tyłu zostały umieszczone 2 złącza hdmi v 1.3 a także sporo złącz do Peceta i starego sprzętu AV. W Japoni projektor ma być osiągalny od 28 listopada za około 11028 zł.
Tagi: Sanyo
Microsoft i Cray prezentują CX1
Microsoft połączył siły ze słynną firmą Cray aby dokonać "wprowadzenia superwydajnych komputerów na rynek konsumencki".
Tagi: Cray, Microsoft
fit-PC - najmniejszy PC świata.
fit-PC Slim ma być najmniejszym i najekonomiczniejszym komputerem klasy PC i ważyć zaledwie 0,36kg.
Komputer oparty będzie na procesorze Intel Core 2 Duo E8400 3.0 Ghz. Użytkownik będzie miał możliwość korzystania z 4 GB pamięci RAM oraz 500 GB dysku twardego.
Tagi: Sony
SmartBook jest koncepcją nowego laptopa, który miał być sprzętem wielofunkcyjnym. Pomysłodawcą projektu jest Roland Cernat. I tak się stało. Po złożeniu otrzymujemy w pełni funkcjonalny tablet. Gadżet może zostać dopasowany przez producenta wedle życzeń i zachcianek klienta. Na razie specyfikacja techniczna nie jest znana.
Notebook Everun Note jest rozwiązaniem dla użytkowników, którzy chcą czytać e-maile albo pisać w zatłoczonym autobusie raport dla szefa.
RivaTuner jest aplikacją, która służy do tuningu kart graficznych firm AMD/ATI oraz Nvidia.
Tagi: ATI
Firma Intel wprowadziła na rynek dwa nowe procesory Core, które zostały wykonane w technologii 4 nanometrów. Pierwszy z nich posiada 4 rdzenie, taktowanie 2,33 Ghz na rdzeń. Model posiada 4 MB pamięci podręcznej L2. Jego ustalona cena to 224 dolary, pzy zakupie 1000 sztuk. Drugi z nich E5500 z 2 MB pamięci podręcznej L2, ma taktowanie 2,5 Ghz.
Tagi: Intel
Był już miniaturowy komputer a teraz przyszedł czas na płytę główną, która jest odrobinę większa od procesora. Płyta jest dziełem firmy Lippert, która stworzyła ją dla procesorów Intela. Jej wymiary to 56 mm x 65 mm.
Tagi: Lippert


Polecamy strony: