Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Na jednym z hiszpańskich forów zaistniała informacja o pojawieniu się nowych procesorów AMD, a dokładniej na przełomie 2008/2009 roku. Firma stworzyła naprawdę spory wybór dla użytkowników komputerów klasy PC oraz laptopów. Procesory mają być, jedno, trzy lub czterordzeniowe. Dla notebooków będą wyprodukowane specjalne procesory, które będą pobierać mniej mocy.
Tagi: AMD
Intel wprowadza na rynek kilka swoich modeli procesorów na czele z czterordzeniowym X5492, który posiada 12 MB pamięci cache i posiada częstotliwość 3,4 HGz.
Tagi: Intel, Xeon
Firma HP jest podczas wprowadzania na rynek swojego nowego notebooka EliteBook 6930p. Urządzenie posiada 14,1 calowy ekran LCD oraz dysk SSD Intela, który ma pracować 24 godziny po jednym ładowaniu.
Tagi: HP
Genius NetScroll G500 Laser jest myszą na monety. Mysz można dopasować do wymagań i upodobań potencjalnego właściciela, pod każdym względem, również i wagi. Wagę urządzenia reguluje się przy pomocy tradycyjnych monet, o średnicy mniejszej niż 29 mm. Użytkownik może dokonać wyboru pomiędzy trzema rozdzielczościami pracy sensora laserowego (2000, 1600 i 800 DPI), z których każdej odpowiada inny kolor diody LED. Cena myszy nie jest jeszcze znana.
Tagi: Genius
BenQ MD300 – myszka, która świeci i tańczy
Firma BenQ przedstawiła myszkę, która gra, świeci i porusza się. Myszka została oznaczona symbolem BenQ MD300. Wyposażono ją w zespół diod, które umieszczono na górnej powierzchni. Diody migają w takt muzyki, która jest odtwarzana z komputera. System wibracji w połączeniu z Windows Media Player powoduje ruchy myszki, co stwarza wrażenie “tańca po biurku”. Myszka podłączana jest za pomocą portu USB. Można ja nabyć w cenie 59 zł.
Tagi: BenQ
Ogromny popyt na HP Mini-Note
Firma HP była bardzo pewna dużego popytu na Mini-Note 2133 i planowała w tym roku sklecić dwa miliony tego modelu. Wygląda na to, że miała rację. Chiński Apply Daily, cytując źródła HP w Tajwanie poinformował, iż sprzedaż rośnie o 50 procent miesięcznie. To bardzo dobry wynik, jak najeden z najdroższych, niewielkich rozmiarów laptopów na rynku. Ciekawe czy jego tańsza wersja przebije te wyniki.
Tagi: HP
Intel i AMD podjeli decyzję o obniżeniu cen swoich produktów. AMD postanowiło obniżyć cenę procesora Phenom X4 9950 BE 140W z 235 dolarów amerykańskich do jedynie 186. Oniżka cenowa ma także objąć trzyrdzeniowego X3 oraz dwurdzeniowego Athlona X2.
Tagi: Intel, AMD
Fujitsu Siemens Amilo Mini Ui 3520 oficjalnie
Firma Fujitsu Siemens oficjalnie prezentuje parametry najnowszego notebooka Amlo Mini. Model posiada procesor Intel Atom N270 1,6 Ghz, 8,9 calowy ekran oraz 1 GB RAM. Występuje w dwóch kolorach czarnym i białym. Praca na nim odbywa się na systemie Windows XP Home z dyskiem 60 GB bądź 80 GB. Oprócz tego komputer w swoim wyposażeniu posiada: kamera 1,3 MP, LAN, WLAN 802.11 b/g, Bluetooth i dwa porty USB.Urządzenie waży około 1 kilograma a bateria ma wystarczyć na około 2,5 godziny pracy.
Tagi: Fujitsu
Laptop Fujitsu M1010 jesienią
Japońska firma wypuści kolejnego laptopa z serii Amilo Mini. Model M1010 ma się pojawić w ostatnich miesiącach tego roku.
Tagi: Fujitsu
Firma Acer zaprezentowała nowy model notebooka dla graczy. Urządzenia ma ekran o przekątnej 18,4 cala i zostało wyposażone w układy z najwyższych półek. Wewnątrz umieszczono procesor Intel Coe 2 Duo T9400 z taktowaniem 2,35 GHz. Dodatkowo komputer posiada kartę graficzną Geforce 9700M GT. Aspire 8930G ma również w sobie 4 GB pamięci, dwa dyski twarde o pojemności 320 GB i napęd Blu-ray.
Tagi: Acer


Polecamy strony: