Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Serwis Apple Insider powoławszy się na firmę analityczną poinformował o możliwości pojawienia się MacBooków za 2000 zł. Gene Munster będący analitykiem w banku Piper Jaffray twierdzi iż istnieje 80 \% szans na to,aby korporacja z Cupertino wdrożyła przeprojektowane MacBooki i nowe kosztujące mniej niż do tej pory. Będą one osiągalne za 999 i 1799 dolarów. W Polskim punkcie iSpota za najtańszego MacBooka musimy zapłacić 2999 złotych.
Tagi: Apple, MacBook
Mini Chocolate to komputer firmy Ripple, którego technologia została oparta na procesorze Intel Atom z taktowaniem 1,6 Ghz a także posiadający 2 GB pamięci RAM i mogący obsłużyć dwa dyski twarde SATA. Model ten zostanie zamknięty w obudowie Mini-ITX. Urządzenie będzie dostępne w trzech kolorach w cenie około 200 dolarów, czyli w Polsce około 600 złotych,.
Tagi: Ripple
21 września na rynku pojawi się energooszczędny procesor Atom, tak zapowiedział Intel. Procesor Intel Atom 330 miał się pojawić na rynku w trzecim kwartale, jednak datę premiery przesunięto na 21 września. Urządzenie będzie taktowało zegarem 1,6 Ghz, posiadając przy tym 512 KB pamięci cache na rdzeń. Procesor będzie na początku kosztował 43 dolary, czyli w Polsce około 150 złotych.
Tagi: Intel
Apple MacBook Touch
Firma Apple zapowiedziała sprzedaż tabletu MacBook Touch w czwartym kwartale tego roku.
Tagi: Apple, MacBook, Tablet
Fujitsu Lifebook U2010
Firma Fujitsu wyprodukowała subnotebooka o nazwie Lifebook U2010. Miniaturowy komputer będzie miał zamontowany procesor Intel Atom.
Verbatim – przenośne dyski twarde królują na rynku
Według Verbatim, producenta nośników danych, obecnie największy potencjał rynkowy mają przenośne dyski twarde, urządzenia USB i karty pamięci Flash.
Tagi: Verbatim
Notebook Acer TravelMate 5730
Firma Acer postawiła sobie za cel dopracowanie szczegółów notebooków z linii TravelMate, co zaowocowało lepszą ergonomią oraz wydajnością: notebook TravelMate 5730 jest doskonałym narzędziem dla osób poszukujących profesjonalnego komputera przenośnego, który zapewnia idealną równowagę między dużą wydajnością a wysoką niezawodnością, jak również cechującego się łatwym zarządzaniem, wyposażonego w pełny zestaw interfejsów oraz zapewniającego niezależność i bezpieczeństwo.
Nowy Aspire PREDATOR
Nowy komputer Acer Aspire PREDATOR zapewnia wyjątkowe przeżycia podczas gier, zwłaszcza osobom, którym największą satysfakcję sprawia stawianie czoła niewykonalnym zadaniom i pokonywanie ograniczeń, które w realnym świecie byłyby nie do przezwyciężenia: obudowa o oryginalnym wyglądzie kryje najnowsze rozwiązania techniczne, spełniające oczekiwania wytrawnych graczy.
Tagi: Acer, Aspire
NETGEAR wprowadza ruter Open Source
NETGEAR wprowadza ruter Wireless-G z oprogramowaniem Open Source, umożliwiającym programistom Linuksa i entuzjastom tworzenie własnych wersji firmware’u do specjalnych zastosowań.
Tagi: NETGEAR
Notebooki TravelMate
Notebooki Acer TravelMate 7530 oraz 5530 opracowano z myślą o profesjonalistach z małych firm i biur domowych lub małych i średnich przedsiębiorstw, którzy używają komputery zarówno do pracy, jak i do rozrywki.
Tagi: TravelMate, Acer


Polecamy strony: