Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Najnowszy model VIA EPIA
VIA EPIA P700 – najnowsza płyta główna w inspirującej linii Pico-ITX przeznaczonych do systemów wbudowanych będzie prezentowany obok VIA EPIA PX5000EG oraz popularnego zestawu do samodzielnego montażu VIA ARTiGO.
VIA prezentuje system  x86
VIA Technologies, Inc, ogłosiła udział w targach World IT Show, które odbędą się w Seulu w dniach od 17 do 20 czerwca. WIS 2008 to największe targi informatyczne Korei i doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych innowacji w dziedzinie systemów, płyt głównych i komponentów VIA.
Tagi: VIA
VIA OpenBook Mini-Note
VIA OpenBook z procesorem VIA C7-M ULV i chipsetem VIA VX800 to niewielki, ważący 1 kg mini-notebook z ekranem 8,9 cala, obsługującym rozdzielczości do 1024x600. Posiada wydajną kartę graficzną VIA Chrome9 DirectX 9.0 3D z zaawansowaną akceleracją odtwarzania formatów MPEG-2, MPEG-4, WMV9, VC1 i DiVX, procesor wideo HD z obsługą VMR oraz ośmiokanałowy dźwięk HD.
Firma Acer prezentuje Aspire one
Aspire one jest zupełnie nowym produktem, który pomimo wymiarów nie jest jeszcze jednym notebookiem: to eleganckie, innowacyjne urządzenie zapewniające stały dostęp do Internetu z każdego miejsca.
Pacard Bell i grafika AMD
Packard Bell, wiodąca europejska marka produktów komputerowych, poinformował o podpisaniu umowy z AMD, na mocy której wszystkie modele z następnej generacji notebooków EasyNote będą wyposażone w układy graficzne ATI Mobility Radeon HD 3000 – zaawansowane procesory oferujące grafikę HD w przenośnych komputerach PC.
Verbatim – najlżejsze pół terabajta
Od czerwca można już kupić w Polsce najlżejszy 2,5-calowy dysk zewnętrzny o pojemności pół terabajta (500GB). Urządzenie produkowane przez Verbatim jest poręczne jak palmtop (lekkie, małe i cienkie), ale ma pojemność notebooka z najwyższej półki. Waży niecałe 170 gramów i dostępne jest w cenie 820 zł (sugerowana cena detaliczna).
Tagi: Verbatim
Mini-ITX 2.0 to zestaw minimalnych parametrów technicznych nowej generacji płyt głównych Mini-ITX. Celem jego publikacji jest zachęcenie do wykorzystania ich w najnowszych technologiach PC na rynku urządzeń miniaturowych (SFF), a także udostępnienie partnerom OEM, integratorom systemów i użytkownikom końcowym większego wyboru konfiguracji.
Tagi: VIA
Nowy dwurdzeniowy procesor AMD charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz energooszczędnością. Każdy z rdzeni procesora o nazwie kodowej Griffin zasilany jest osobno i może pracować z indywidualną częstotliwością zegara. Rozwiązanie to umożliwia dostosowywania wydajności i związanego z nią poboru mocy do aktualnie wykonywanej pracy.
Tagi: AMD, Procesor, Griffin
Notebooki przestają być jedynie narzędziem pracy, coraz częściej korzystamy z nich do słuchania muzyki, oglądania filmów i grania. Platforma firmy AMD „Puma” wyznacza nowy standard w segmencie multimedialnych rozwiązań mobilnych, oferując użytkownikom innowacyjne rozwiązania, technologicznie wyprzedzające konkurencję o pół roku.
Tagi: AMD
Koncepcyjna platforma automatyki domowej i mediów VIA
VIA oferuje wgląd w przyszłą platformę automatyki domowej i mediów VIA. Jest to zestaw urządzeń automatyki domowej i przesyłania mediów, oparty na płytach głównych i innych podzespołach VIA. Koncepcyjna platforma jest prezentowana w sali 201D Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego w Tajpej.
Tagi: VIA


Polecamy strony: