Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
VIA VX800 to chipset i procesor mediów łączący wszystkie funkcje nowoczesnych mostków północnych i południowych w jeden układ o wymiarach zaledwie 33 x 33 mm, co stanowi 42-procentową oszczędność powierzchni w stosunku do tradycyjnych, dwuukładowych wdrożeń.
Tagi: VIA, Procesor, Chipset
Procesory VIA Nano
VIA Nano to pierwszy 64-bitowy, superskalarny procesor x86 w ofercie VIA. Został zaprojektowany z myślą o odświeżeniu rynku tradycyjnych komputerów stacjonarnych i notebooków – zapewnia doskonale zoptymalizowaną wydajność w najbardziej wymagających zastosowaniach roboczych, sieciowych i rozrywkowych.
Tagi: VIA, Procesor
Jury nagrodziło produkty VIA w kategorii LSI/VLSI dla Platform Mobilnych za zaawansowaną energooszczędność, miniaturyzację i zoptymalizowaną wydajność, które pomogą stworzyć nowy gatunek niewielkich, przenośnych komputerów PC. Uznanie zyskał również wysoki stopień integracji platformy i kompatybilność wyprowadzeń z rodziną procesorów VIA C7, co umożliwi partnerom OEM i sprzedawcom płyt głównych płynne wdrożenie nowych produktów.
Tagi: VIA
Aspire one jest zupełnie nowym urządzeniem komunikacyjnym, zaprojektowanym z myślą o zapewnieniu prawdziwej mobilności oraz bezprzewodowego, ciągłego dostępu do Internetu z każdego miejsca.
Tagi: Acer, Aspire
Bezprzewodowe głośniki Asusa
SP-BT23 to skrót oznaczający najnowszy bezprzewodowe głośniki firmy Asus. Jest on kompatybilny z wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w możliwość bezprzewodowego przesyłania dźwięku przez interfejs Bluetooth (profil A2DP).
Tagi: Asus, Głośniki
Nagrywarki DVD Asusa z LightScribe
Firma Asus przedstawiła nowe komputerowe nagrywarki DVD o oznaczeniach DRW-20B1L/B1LT. Pozwalające na skorzystanie z technologii LightScribe urządzenia potrafią zapisywać dane na płytach DVD+/-R z prędkością 20x. Napędy DRW-20B1L i DRW-20B1LT przeznaczone są do montażu w obudowie komputera i różnią się od siebie zastosowanym interfejsem - pierwszy oferuje PATA, natomiast drugi SATA.
Tego samego dnia, w którym miała miejsce oficjalna premiera pierwszej platformy AMD dla komputerów przenośnych (Puma) firma Toshiba zapowiedziała wprowadzenie do oferty notebooków opartych na tej technologii.
Tagi: Toshiba, AMD
500GB Verbatima
Na rynek trafił 2,5-calowy dysk zewnętrzny USB firmy Verbatim o pojemności pół terabajta, który waży zaledwie 170 gramów. Jak podaje producent, to obecnie najlżejszy dysk o takiej pojemności, który dostępny jest w sprzedaży. Nasz 2,5-calowy dysk o pojemności pół terabajta jest prawdopodobnie najlżejszy na świecie.
Tagi: Verbatim
1000-watowy zasilacz dla graczy od Asusa
Firma Asus posiada w swojej ofercie przeznaczone przede wszystkim dla graczy obudowy komputerowe z linii Vento. Na targach Computex 2008 zaprezentowała jednakże kolejny produkt posiadający na obudowie takie same logo - 1000-watowy zasilacz (model G-1000HA).
Tagi: Asus
17 czerwca ma się pojawić na rynku nowa karta graficzna Nvidia - GeForce GTX 280. W Sieci pojawiły się już jednak informacje na temat "prądożerności" urządzenia - zgodnie z nimi do jej poprawnego działania będziemy potrzebowali przynajmniej 550-watowego zasilacza.
Tagi: Nvidia, GeForce


Polecamy strony: