Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Komputery

Lista podkategorii:
Firma Philips & Lite-On Digital Solutions (PLDS) przedstawiła na targach Computex 2008 cztery nowe napędy optyczne. eSAU108 to zewnętrzny napęd USB przeznaczony do współpracy z komputerami przenośnymi.
Tagi: Philips
Energooszczędne procesory na bazie architektury ‘Isaiah’ zaprojektowane dla uzyskania optymalnej wydajności komputerów PC średniej klasy oraz nowych typów urządzeń.
Tagi: VIA, Procesor
Verbatim w kosmosie!
Dyski Verbatim, eksperta w dziedzinie nośników danych, wezmą udział w misji promu kosmicznego 1J na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na pokładzie promu znajdą się czyste nośniki CD i DVD Verbatim, które przeszły wstępne testy w Astrium GmbH, potwierdzające, że nadają się one do użytku także w kosmosie.
Tagi: Verbatim
Nowa płyta główna VIA EPIA M700 Mini-ITX z obsługą dwóch ekranów
Firma VIA Technologies, Inc, poinformowała że do jej oferty wprowadzenona zostaje płyta główna VIA EPIA M700 Mini-ITX – pierwszej płyty z chipsetem VIA VX800, przeznaczonej do zaawansowanych cyfrowych tablic informacyjnych i wyświetlaczy sklepowych.
VIA prezentuje referencyjną konstrukcję mini-notebooka VIA OpenBook
VIA Technologies, Inc. zaprezentowała projekt referencyjny nowego subnotebooka VIA OpenBook™ przeznaczonego na szybko rozwijający się, globalny rynek miniaturowych notebooków.
Tagi: VIA, Subnotebook
Asus to firma od dłuższego czasu znana z produkcji innowacyjnych płyt głównych oraz kart graficznych. Po wielu sukcesach na tych polach Asus atakuje rynek komponentów chłodzenia. Lion Square to nowoczesny cooler dla procesorów AMD oraz Intel.
Tagi: Asus, Cooler
Movie Cube R100 to nowa cyfrowa nagrywarka TV, która została wprowadzona przez firmę Emtec. Przy pomocy jednego z przycisków będzie można nagrać każdy program TV oraz zatrzymać program na żywo.
Firmy pracują nad zwiększeniem pojemności dysków SSD. Intel zaprezentował nowy chip typu flash, który jest w stanie pomieścić więcej danych. Producent chip-ów przy współpracy z firmą Micron, poinformował o 32-gigabitowym urządzeniu flash, bazującym na architekturze NAND i wyprodukowanym w technologii 34 nm.
Tagi: Intel, SSD
Firma 3K stworzy subnotebook, który będzie kosztował zaledwie 299 $ czyli 650 zł. W jego wyposażeniu ma się znajdować 512 MB pamięci Ram oraz 4 Gb pamięci flash.
Tagi: Subnotebook
Firma Iomega Corporation zaktualizowała swoją serię dysków eGo o zewnętrzny, kieszonkowy dysk Super eGo o pojemności 1 TB, którego wyposażono w interfejs USB 2.0.
Tagi: Iomega


Polecamy strony: