Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Pic3D

Firma Global Wave zaprezentowała interesujące rozwiązanie o nazwie Pic3D, dzięki któremu można samodzielnie przerobić ekran LCD w wyświetlacz 3D.

Pic3D ma postać giętkiej przezroczystej nakładki, którą umieszcza się na zwykłym ekranie LCD iPhone'a. Rozwiązanie to wykorzystuje metodę soczewkową, czyli jedną z technik autostereoskopowych pozwalających na uzyskanie efektu 3D bez potrzeby zakładania specjalnych okularów.

Pic3D składa się, więc z macierzy cylindrycznych soczewek, które mają za zadanie kierowanie obrazu z pikseli należących do sąsiednich linii do lewego lub prawego oka. Dzięki temu uzyskuje się efekt głębi, który oczywiście zależy od punktu obserwacji. Producent nakładki przekonuje jednak, że oferuje ona kąt widzenia sięgający 120 stopni. Twierdzi ponadto, że zapewniany przez nią współczynnik przepuszczalności światła to 90 \%.

Aby skorzystać z trójwymiarowych możliwości Pic3D, należy ze strony producenta pobrać specjalne oprogramowanie. Współpracuje ono z filmami, które dostępne są w formacie prezentującym dwa obrazy obok siebie. Global Wave twierdzi, że bez problemu powinniśmy mieć także możliwość odtwarzania tego typu treści zamieszczonych w serwisie YouTube.

Z Pic3D mogą korzystać nie tylko posiadacze iPhone'ów. Firma Global Wave przygotowała bowiem serię różnych nakładek.

Pic3D trafi na rynek w sierpniu.


Tagi: Pic3D
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: