Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Monitory LCD

Samsung podczas targów FPD International 2008 zaprezentował 40 calowy wyświetlacz OLED, mogący wyświetlić obraz Full HD.
Tagi: Samsung
Podwójny LCD zbliżony do 3D
Producenci ekranów chcą stworzyć taki model ekranu, który zaoferuje efekt 3D. Jednak takie technologie są bardzo kosztowne. Projektant Mac Funamizu wpadł na inny pomysł. Idea całej koncepcji polega na tym, iż dwa przeźroczyste ekrany LCD, zostałaby połączone i przenikały by się wzajemnie dając głębie obrazu.
24-calowy monitor Full HD
M2400HD jest nowym monitorem o przekątnej 24 cale. Urządzenie zostało wyprodukowane przez firmę BenQ i oferuje rozdzielczość Full HD. Czas reakcji monitora to 5 ms a także jasność na poziomie 300 cd/m2. Poza tym model został wyposażony w 2 megapikselową kamerę, 3 porty USB i złącza HDMI, DVI oraz D-Sub. W Polsce urządzenie będzie kosztować zapewne ponad 1800 zł.
Firma Apple do swojej linii monitorów Cinema Display dołączyła 24 calowy monitor, który jest podświetlany diodami LED. Urządzenie oferuje rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli, wbudowane głośniki, trzy porty USB oraz złącze DisplayPort. Nowy model będzie można nabyć od przyszłego miesiąca. W Polsce jego cena zapewne przekroczy 2500 złotych.
Tagi: Apple
Scarlet LG80 - LCD HDTV z systemem dźwiękowym 3.1
Rodzina Scarlet powiększyła sie o nowy model a mianowicie LG80. Nie zostały jeszcze ujawnione wymiary nowych modeli, lecz na 99\% mozna powiedziec, że bedzie to przedział od 42 do 65 cal.
Tagi: LG
Urządzenie zostało ujęte w teście porównawczym z takimi nowościami jak Pioneer PDP-LX5090 czy Loewe Connect 42 MEDIA FullHD+ i wypadło bardzo dobrze a w szczególności, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.
Tagi: Sony
Na polski rynek trafia nowa linia telewizorów LCD Scarlet II Edition, składająca się z modeli o przekątnych od 32 do 52 cali.
Tagi: LG
Na polski rynek trafia nowa linia telewizorów LCD Scarlet II Edition, składająca się z modeli o przekątnych od 32 do 52 cali.
Tagi: LG
28 cali Full HD
Firma HANNspree wyprodukowała 28 calowy telewizor z Full HD. Model nazywa się HT09.
23-calowy monitor Dell S2309W 1080p
Dell mimo sukcesów na rynku nie przykłada sie do promocji niektórych swoich produktów. Nie inaczej stało. się z najnowszym monitorem lcd którego premiera przeszła bez echa a szkoda. Rozdzielczość 1920 x 1080, czas reakcji 5 milisekund, jasność 300 cd/m2, kontrast 1000:1 oraz wejścia DVI/VGA. Cena póki co również pozostaje tajemnicą.
Tagi: Dell
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: